• mar1.jpg
 • mar3.jpg
 • mar4.jpg
 • mar5.jpg
 • mar6.jpg
 • mar7.jpg
 • mar8.jpg
 • mar9.jpg
 • mar10.jpg
 • mar11.jpg
 • mar12.jpg
 • mar13.jpg
 • mar14.jpg
 • mar15.jpg
 • mar16.jpg

l2

   

W piątek, 21 dnia kwietnia byliśmy widzami na spektaklu pt. „Nie tylko Kobieta” w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie oraz gościliśmy w murach naszej szkoły znakomitą wokalistkę, a także aktorkę filmową i teatralną Martę Honzatko oraz dyrektora naczelnego Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie – pana Roberta Dorosławskiego. Na spektakl, który rozpoczął się o godzinie 10:00, udaliśmy się pod opieką pani Danuty Zielińskiej. Główną rolę w nim odegrała Marta Honzatko, gdyż był to jej koncert przeplatany liryczno – satyrycznymi tekstami. Śpiewała ona w akompaniamencie Michała Rorata, który grał na fortepianie.

Zobacz zdjęcia!!!

Satyryczną część programu wypełniły m.in. kabaretowe teksty Andrzeja Waligórskiego ("Bajeczki babci Pimpusiowej"), utwory Jonasza Kofty, Andrzeja Poniedzielskiego, a także brzmiące dziś absurdalnie... wypisy z archiwum WSS Społem - książki skarg i zażaleń. Ta część programu została zrealizowana przez: Macieja Półtoraka, Adama Hutyra oraz Roberta Dorosławskiego. Trwający blisko półtora godziny spektakl w poważno – humorystycznej formie przybliżył nam piosenki poprzednich pokoleń oraz w ciekawy sposób ukazał relacje łączące kobietę i mężczyznę. Po zakończeniu występów aktorów oraz wokalistki grupa uczniów z naszego liceum udała się w drogę powrotną do szkoły, by wyczekiwać na odwiedziny pani Marty Honzatko i pana  Roberta Dorosławskiego.

Podczas godzinnego spotkania mogliśmy zadawać rozmaite pytania, na które goście chętnie i wyczerpująco odpowiadali. Poznaliśmy blaski i cienie pracy aktora, a także dowiedzieliśmy się, jak trudno nim zostać, gdyż w Polsce jest bardzo wiele osób z takowym wykształceniem i coraz trudniej o pracę w tym zawodzie. Nasi goście opowiedzieli nam również o przesądach aktorów zarówno filmowych, jak i teatralnych o drodze do zrealizowania spektaklu, a także o ich celach na przyszłość.

Gdy spotkanie dobiegło końca, mogliśmy zrobić sobie zdjęcie z naszymi gośćmi bądź poprosić o autograf. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania oraz wyjścia na wspaniały spektakl. Mamy nadzieję, że będziemy częściej zaznajamiać się z literacką kulturą w takowy sposób.

Dawid Zębik (klasa IB)

Organizatorzy - opiekunki szkolnego kabaretu „Pół żartem, pół serio”  mgr Danuta Zielińska, mgr Ewelina Aleksandrowicz

 

   

Szukaj  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

   

Partnerzy  

godlo polski


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


reformaedukacji 


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap

 


 

logo cke

Matura


logo comenius


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo

 


 Obrońcy Własności Intelektualnej (OWI)

fundacjafresnela


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni


 Projekt z klasą

projektzklasa

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie