• mar1.jpg
 • mar3.jpg
 • mar4.jpg
 • mar5.jpg
 • mar6.jpg
 • mar7.jpg
 • mar8.jpg
 • mar9.jpg
 • mar10.jpg
 • mar11.jpg
 • mar12.jpg
 • mar13.jpg
 • mar14.jpg
 • mar15.jpg
 • mar16.jpg

l2

   

27 kwietnia 2017, w drugim dniu "Drzwi Otwartych", odbyło się wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień laureatom konkursu "DACHL Länder entdecken". Przybyłych gości zaproszono najpierw do udziału w warsztatach z języka niemieckiego, które poprowadził mgr Krzysztof Zając. Podczas tych zajęć można było dowiedzieć się dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego, posłuchać piosenki pt. "NA-MI-KA" oraz wywiadu ze znanym piłkarzem Robertem Lewandowskim - naturalnie w języku niemieckim. Uczestnicy konkursu mieli też za zadanie wypisać słowa piosenki i wykonać krótki test.

Zobacz zdjęcia!!!

Następnie mgr Marzena Duchnik przypomniała idee i zasady konkursu "DACHL Länder entdecken", który skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych. Jego celem było poszerzenie wiedzy na temat kultury, historii, geografii obszaru niemieckojęzycznego, rozwijaniu znajomości języka niemieckiego oraz odkrywanie potencjału uczniów.

Formuła konkursu polegała na przygotowaniu indywidualnym lub zespołowym prezentacji multimedialnej, która mogła dotyczyć postaci ze świata kultury, polityki, literatury, filmu, muzyki, sportu lub stolicy któregoś z krajów DACHL. Komisja w składzie mgr Katarzyna Kaczmarek, mgr Justyna Rakus, mgr Marzena Duchnik oceniała otrzymane prace konkursowe według następujących kryteriów: sposób prezentacji informacji, oryginalność pomysłu, stopień trudności wykonania, nawiązanie do kultury krajów niemieckojęzycznych. Dodatkowe punkty można było uzyskać za przygotowanie prezentacji w języku niemieckim.

Nadesłane prace zawierały ciekawe treści merytoryczne, zostały bardzo ładnie i rzetelnie wykonane z dbałością o szczegóły. Widać, iż uczniowie włożyli dużo pracy i wysiłku w przygotowanie w/w prezentacji. Niektóre z nich opatrzone zostały plikami muzycznymi lub filmowymi. Później mgr Katarzyna Kaczmarek i mgr Marzena Duchnik wręczyły laureatom konkursu dyplomy i nagrody, a dla ich opiekunów podziękowania i upominki.

Jury postanowiło przyznać:

I miejsce Monice Kostrzewie z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Blachowni za prezentację pt."Albrecht Dürer".

Opiekunowie mgr Renata Osuchowska, mgr Hanka Kożuch.

II miejsce Jakubowi Mrozikowi z Gimnazjum nr 11 im. Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej w Częstochowie za prezentację pt. "Aktorzy krajów niemieckojęzycznych". Opiekun mgr Małgorzata Czech.

III miejsce Julii Nemś, Roksanie Nierobiś, Katarzynie Gnał z Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego z Poczesnej za prezentacje pt. "Martin Luther". Opiekun mgr Elżbieta Grzyb.

III miejsce Michałowi Pinychowi z Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja w Częstochowie za prezentację pt. "Drezno". Opiekun mgr Jadwiga Idzikowska - Labocha.

Jury postanowiło wyróżnić:

Wiktorię Postolską, Jakuba Kromowskiego z Gimnazjum nr 6 w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Częstochowie za prezentacje pt. "Jan Gutenberg". Opiekun mgr Joanna Zarębska - Kobierska.
Julię Małyską z Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja w Częstochowie za prezentację pt. "Wiedeń". Opiekun mgr Jadwiga Idzikowska - Labocha.
Małgorzatę Morawską, Aleksandrę Morawską z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Blachowni za prezentację pt."Beethoven". Opiekunowie mgr Renata Osuchowska, mgr Hanka Kożuch.
Julię Rajczykowską z Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja w Częstochowie za prezentację pt. "Beethoven". Opiekun mgr Jadwiga Idzikowska - Labocha.
Weronikę Klekocińską, Patrycję Stanik z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Blachowni za prezentację pt."Beethoven". Opiekunowie mgr Renata Osuchowska, mgr Hanka Kożuch.
Alicję Struzik z Gminazjum nr 16 im. Bolesława Chrobrego w Częstochowie za prezentację pt. "Marlena Dietrich". Opiekun mgr Aneta Włodek.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Podziękowania kierujemy do opiekunów, którzy przyczynili się do sukcesu uczniów, zachęcając i motywując do udziału w konkursie a następnie kierując przygotowaniami i monitorując postępy prac.

Dziękujemy!

Organizatorzy: mgr Katarzyna Kaczmarek, mgr Marzena Duchnik

 

   

Szukaj  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.

   

Partnerzy  

godlo polski


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


reformaedukacji 


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap

 


 

logo cke

Matura


logo comenius


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo

 


 Obrońcy Własności Intelektualnej (OWI)

fundacjafresnela


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni


 Projekt z klasą

projektzklasa

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie