• mar1.jpg
 • mar3.jpg
 • mar4.jpg
 • mar5.jpg
 • mar6.jpg
 • mar7.jpg
 • mar8.jpg
 • mar9.jpg
 • mar10.jpg
 • mar11.jpg
 • mar12.jpg
 • mar13.jpg
 • mar14.jpg
 • mar15.jpg
 • mar16.jpg

l2

   

 


Mickiewiczowskie Dni Otwarte 2017 zakończyliśmy w czwartek - 27 kwietnia. Drzwi naszego liceum przez ostatnie dwa dni niemal się nie zamykały, stojąc otworem przed gimnazjalistami, którzy w poszukiwaniu wymarzonej szkoły przybyli i do nas, by na miejscu poznać ofertę dydaktyczną naszego liceum oraz atmosferę wewnątrz niej panującą. Mimo jesienno – zimowej aury gimnazjaliści pojawiali się u nas, jak przysłowiowe „grzyby po deszczu”.

Zobacz zdjęcia!!!

Nasi licealiści z wielką chęcią oprowadzali po szkole każdego ucznia gimnazjum, który tylko przekroczył próg naszego liceum. Po zwiedzeniu placówki zainteresowani mogli udać się na salę gimnastyczną, gdzie prezentowane były: stanowiska poszczególnych klas z podziałem na profile; stanowiska: szkolnego koła dziennikarskiego, PCK, Caritas, pierwszej pomocy przedmedycznej, młodych przedsiębiorczych, zajęć artystycznych, Samorządu Uczniowskiego i naszych sportowców, a także występy, w czasie których zaprezentowali się młodzi artyści z naszego liceum, tańcząc, śpiewając i grając na instrumentach.

Nowością, która pojawiła się po raz pierwszy były „Sale Tajemnic PRL”. Był to szereg pomieszczeń, przez które uczestnicy musieli przejść, dzięki kluczowi, który zdobywali odpowiadając poprawnie na pytania dotyczące czasów PRL-u. Zasady, które tam obowiązywały:
1.    Uważaj na swoje życie i zdrowie;
2.    Nie krzywdź innych;
3.    Nie krzycz;
4.    Myśl;
5.    Możesz dotykać wszystkich przedmiotów pod warunkiem, że odłożysz je na dawne miejsce.

Nasze reporterki: Wiktoria Bednarek (IA) i Karolina Kasztelan (IB) pytając gimnazjalistów o zdanie na temat tej właśnie nowości zawsze uzyskiwały podobne odpowiedzi... bowiem sale tajemnic były miejscem pełnym zagadkowych pytań, które wymagały od uczniów skupienia uwagi, koncentracji, logicznego myślenia, a także szerokiej wiedzy z okresu czasów PRL-u. Gimnazjaliści stanęli na wysokości zadania i .... poradzili sobie z konkursowymi pytaniami doskonale:).   

Na sali gimnastycznej oraz w wyznaczonych salach odbywały się: pokazy chemiczno – fizyczne, quizy, turnieje gier komputerowych itp. Zapytaliśmy gimnazjalistów, co sądzą o naszej szkole:)

- Jest łatwy dojazd, fajna atmosfera, dużo ciekawych stoisk - (uczennice z Gimnazjum nr 18 w Częstochowie)
- W szkole jest dobry profil humanistyczny, interesuje mnie teatr i chciałbym należeć do szkolnego kabaretu, słyszałem opinię, że w tym liceum jest wysoki poziom nauczania języków obcych - (uczeń z Gimnazjum nr 5 w Częstochowie)
- Podoba mi się atmosfera w szkole, bardzo dobrym pomysłem było zorganizowanie "Komnat tajemnic", w których dowiedziałam się wielu ciekawostek na temat czasów PRL-u. Pytania dawały do myślenia:) - (uczennica Gimnazjum nr 2 w Częstochowie)
- Mickiewicz to na 100% będzie mój pierwszy wybór! - (uczennica Gimnazjum nr 6 w Częstochowie)
- Do tej szkoły uczęszcza moja siostra, więc mam tu dużo znajomych. Ogólnie słyszałam dobre opinie o szkole, podoba mi się lokalizacja, łatwy dojazd. - (Uczennica Gimnazjum we Mstowie)
- Ciekawe profile, ładna szkoła, miła atmosfera, fajne dziewczyny, ciekawe występy, widać bardzo duże zaangażowanie uczniów w prezentacji szkoły, co dobrze o niej świadczy! - (Uczniowie Gimnazjum w Poraju)
- Musieliśmy tu dzisiaj być. Szczególnie, że chcieliśmy zobaczyć szkołę od wewnątrz i poczuć jej atmosferę. - (uczennica Gimnazjum nr 18 w Częstochowie)
- Miła i przyjazna atmosfera, ciekawi ludzie, sympatyczni nauczyciele oraz szafki, które nie wszystkie szkoły posiadają. - (uczniowie Gimnazjum w Przyrowie)
- Bardzo nam odpowiada lokalizacja szkoły. Blisko do dworca PKP, PKS, jak i to, że naprzeciwko szkoły znajduje się przystanek MPK. Obok szkoły znajduje się Galeria Jurajska, która niewątpliwie przyciąga uczniów. - (uczniowie z Gimnazjum nr 9 w Częstochowie)
- Zainteresowały nas występy artystyczne oraz pokazy chemiczne i fizyczne. - (uczniowie Gimnazjum z Poczesnej)

Cieszymy się z tak przychylnych opinii o naszej szkole. Poświęciliśmy wiele starań, aby organizacja Dni Otwartych przebiegła w niezwykle przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz zaprezentować szkołę z jak najlepszej strony. Dziękujemy za przybycie i czekamy na was we wrześniu!!!

Wiktoria Bednarek (IA), Karolina Kasztelan, Dawid Zębik (IB)

zdjęcia: Maja Kawelczyk (IB) oraz Oliwia Olszewska (IIA)

 

zdjęcia: Maja Kawelczyk (klasa IB)

 

zdjęcia: Oliwia Olszewska (klasa IIA)

   

Szukaj  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.

   

Partnerzy  

godlo polski


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


reformaedukacji 


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap

 


 

logo cke

Matura


logo comenius


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo

 


 Obrońcy Własności Intelektualnej (OWI)

fundacjafresnela


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni


 Projekt z klasą

projektzklasa

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie