• mar1.jpg
 • mar3.jpg
 • mar4.jpg
 • mar5.jpg
 • mar6.jpg
 • mar7.jpg
 • mar8.jpg
 • mar9.jpg
 • mar10.jpg
 • mar11.jpg
 • mar12.jpg
 • mar13.jpg
 • mar14.jpg
 • mar15.jpg
 • mar16.jpg

l2

   

Przed tygodniem świętowaliśmy sukces dziewcząt z V LO, które zostały wicemistrzyniami Częstochowy w łyżwiarstwie szybkim, a w tę środę ponownie mieliśmy powód do sportowej dumy. Piłkarki ręczne z „Micka” najpierw jak „burza” przeszły dwie pierwsze fazy rozgrywek, potem ograły w półfinale rywalki z „Sienkiewicza”, a w finale stanęły na drugim stopniu podium, zostając wicemistrzyniami Częstochowy w piłce ręcznej dziewcząt.

Półfinałowe spotkanie, które odbyło się w poniedziałek, 19 lutego, niewątpliwie należało do niezwykle emocjonujących. Rywalki z IV LO zacięcie walczyły o każdy punkt, a nasze dziewczęta nie pozostawały im dłużne. Konsekwencją tak wyrównanego pojedynku był wynik meczu, który wyniósł 9:9 i potrzebne były rzuty karne, aby wyłonić finalistę. Jak mawiają: „rzuty karne to loteria”, a jak wiemy, do tego trzeba szczęścia a tamtego dnia dopisało ono „lepszym”, czyli piłkarkom z „Micka”. Po pięciu rzutach wynik ponownie był remisowy i wynosił 3:3. Potrzebna była kolejna seria rzutów karnych, którą rozpoczęły rywalki i... pudło. Teraz my - Julia Choryłek ustawiona na 7 metrze, naprzeciw bramkarki przeciwniczek, jeżeli trafi, to będzie można świętować awans do finału, jeżeli nie, to czekają nas dalsze emocje... Trafiła! Nerwy opadły, a na ustach pojawiły się uśmiechy, a w środku duma i radość.

21 lutego, środa, finał. Naprzeciw rywalki z „Norwida” i znajome twarze, gdyż obie ekipy mierzyły się ze sobą już w pierwszej fazie rozgrywek. 30 minut wielkich emocji, zwrotów akcji, niczym w najlepszym filmie science-fiction. Po pierwszych 15 minutach optymizm, bo szala zwycięstwa była przechylona na naszą korzyść, przy stanie 9:6. Jednak w końcówce jakby zabrakło szczęścia. Nasza zawodniczka została wykluczona z gry na minutę po przewinieniu, a rzut karny, który mógł dać naszym piłkarkom wyrównanie, nie został zamieniony na gola. Mecz zakończył się wynikiem 11:12 na korzyść „Norwida”. I znowu, tak jak w poprzednim starciu obu drużyn, brakło nam tej jednej bramki do remisu.

Porażka w finale zawsze boli, jednak można powiedzieć, że medale, które zdobyły nasze dziewczęta, mają kolor srebrno-złoty. II miejsce w tak długich i zaciętych rozgrywkach to niebywały sukces.

Gratulacje dla naszych piłkarek ręcznych, które dostarczyły nam tak wielu wspaniałych emocji i wywalczyły miejsce na podium. To również zasługa naszych nauczycieli wuefistów, pod którymi okiem trenowały dziewczęta. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nasz finałowy skład:
Liwia Król - bramkarz
Julia Choryłek - kołowa
Monika Wójcik - lewe rozegranie
Wiktoria Gul - środkowe rozegranie
Małgorzata Śmietana - prawe rozegranie
Julia Baszanowska - lewe skrzydło
Nicola Kawecka - prawe skrzydło  

GRATULACJE!

Dawid Zębik (klasa IIB)

   

Gościmy  

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

   

Szukaj  

   

Partnerzy  

godlo polski


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


reformaedukacji 


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap

 


 

logo cke

Matura


logo comenius


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo

 


 Obrońcy Własności Intelektualnej (OWI)

fundacjafresnela


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni


 Projekt z klasą

projektzklasa

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie