• mar1.jpg
 • mar3.jpg
 • mar4.jpg
 • mar5.jpg
 • mar6.jpg
 • mar7.jpg
 • mar8.jpg
 • mar9.jpg
 • mar10.jpg
 • mar11.jpg
 • mar12.jpg
 • mar13.jpg
 • mar14.jpg
 • mar15.jpg
 • mar16.jpg

l2

   

Piątego dnia tygodnia zakończyliśmy w naszej szkole Dni Otwarte 2018. W czwartek i piątek, 22 i 23 marca nasze drzwi wejściowe „pękały w szwach” pod wpływem fal przybywających gimnazjalistów, którzy chcieli poczuć „na żywo” niezwykły klimat i atmosferę naszej szkoły, a także usłyszeć opinie i poznać ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Liczba odwiedzających naszą szkołę gimnazjalistów (ponad pół tysiąca) świadczy o tym, że jesteśmy Szkołą na V! Od samego wejścia na naszych gości czekali niezwykle życzliwi oprowadzający, którzy podczas wędrówek po szkole odpowiadali na nurtujące gimnazjalistów pytania oraz pokazywali pracownie i ciekawe miejsca.

Zobacz zdjęcia!!!

Jednym z takich miejsc był Escape Room, który w zeszłym roku był nowością i cieszył się niezwykle dużym zainteresowaniem. W tym roku nie było inaczej, ponieważ ponownie zgromadził dużo chętnych, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę na temat czasów PRL-u. Klucz do wyjścia stanowiło udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania dotyczące właśnie tamtych czasów.

W trakcie zwiedzania szkoły można było przystanąć przy stanowiskach: Szkolnego Kabaretu ATS – pół żartem, pół serio; naszych sportowców i wicemistrzyń szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt; wolontariatu Fundacji Oczami Brata oraz obejrzeć prezentację multimedialną o naszym liceum. Natomiast po zakończeniu zwiedzania gimnazjaliści kierowali się na salę gimnastyczną, gdzie prezentowane były stanowiska poszczególnych klas z podziałem na profile oraz stanowiska: szkolnego koła dziennikarskiego, PCK, Caritas, PRL, pierwszej pomocy przedmedycznej, młodych przedsiębiorczych, zajęć artystycznych oraz Samorządu Uczniowskiego.

Na sali były również demonstrowane występy, podczas których mogliśmy zobaczyć utalentowanych uczniów naszego liceum. Były tańce, śpiewy, fitness oraz pokazy Taekwondo. Niewątpliwie największą uwagę przykuł występ naszych cheerleaderek, które swoimi rytmicznymi ruchami rozgrzały całą zgromadzoną publiczność. Na sali gimnastycznej oraz w wyznaczonych salach odbywały się również: pokazy chemiczno – fizyczne, quizy, turnieje gier komputerowych oraz konkursy, zajęcia warsztatowe i lekcje otwarte.

Jak gimnazjalistom podobało się w naszej szkole, którymi profilami byli zainteresowani oraz czego oczekują od szkoły? Odpowiedzi na te pytania szukały nasze reporterki: Paulina Staniec i Wiktoria Bojarska z klasy IF.

- Bardzo ciekawa, fajna i interesująca szkoła. Jesteśmy zainteresowani klasą z rozszerzonym językiem polskim, angielskim i geografią oraz językiem angielskim, biologią i chemią. Dobrze, że oprowadzacie w małych grupach, a nie takich ogromnych i dobrze, że szkoła otwarta jest dla zwiedzających przez dwa dni. Mickiewicz to bardzo znana i dobra szkoła, opinie innych są o niej dobre. - (uczniowie Gimnazjum w Koziegłowach)

- Bardzo fajna szkoła, jesteśmy zainteresowane profilem z językiem polskim, wiedzą o społeczeństwie i geografią. Chciałybyśmy, żeby w szkole były jakieś zajęcia dodatkowe typu SKS. Macie ten profil, który nas interesuje, a jest bardzo mało szkół, które go posiadają. – (uczennice Gimnazjum w Nowej Brzeźnicy)

- Zwiedziliśmy już całą szkołę, jest super. Myślimy o wyborze klasy IB lub IC. Dni Otwarte u Was są naprawdę fajne. Chciałybyśmy, żeby była fajna atmosfera w szkole i nauczyciele dobrze uczyli. Chciałyśmy tutaj przyjechać, aby posłuchać opinii uczniów oraz ocenić szkołę. – (uczennice z Gimnazjum nr 20 w Częstochowie)

- Bardzo ładna szkoła, ale ciężko jest dojść na trzecie piętro (śmiech). Jesteśmy zainteresowane profilem z językiem polskim, geografią i wiedzą o społeczeństwie. Blisko Galerii i super dojazd. Szkoła powinna nas chyba przede wszystkim dobrze przygotować do matury. – (uczennice z Gimnazjum w Koziegłowach)

- Szkoła nam się podoba. Profesjonalni oprowadzający, którzy odpowiedzieli na wszystkie nasze pytania. Interesujemy się profilem z językiem polskim, angielskim i geografią. Na sali gimnastycznej jest bardzo ciekawie, fajnie to wszystko wygląda i jest zorganizowane. Nie mamy jakiś wygórowanych wymagań co do szkoły. Interesujemy się tym profilem i wiemy, że jest tu dobra atmosfera i nauczyciele dobrze uczą. - (uczennice z Gimnazjum w Olsztynie)

- Przeszliśmy już całą szkołę, wydaje się dosyć przyjemna i macie dwie sale gimnastyczne, co jest warte podkreślenia. Myślimy nad profilem z biologią i chemią. Widać, że jesteście dobrze przygotowani, sporo stoisk, przy których można się dopytać szczegółów w kwestii profili. My już pytaliśmy i uzyskaliśmy najpotrzebniejsze informacje. Chcieliśmy zobaczyć i porównać z innymi szkołami, by później móc zdecydować. - (uczniowie z Gimnazjum w Poraju)

- Fajna szkoła, atmosfera i nauczyciele. Chciałybyśmy iść na jakiś profil humanistyczny. Dobra organizacja. Dziewczyny, które nas oprowadzały, wszystko nam dokładnie wytłumaczyły. Do tego były bardzo ładne (śmiech). - (uczniowie z Gimnazjum nr 3)

Cieszymy się z pozytywnych wrażeń oraz opinii o naszej szkole. To zasługa wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i organizację. Chcieliśmy pokazać niezwykłą mickiewiczowską atmosferę i potwierdzić fakt, że jesteśmy liceum na V!

Dziękujemy Wam Drodzy Gimnazjaliści, że odwiedziliście naszą szkołę. Mamy nadzieję, że uzyskaliście informacje na wszystkie nurtujące Was pytania i miło spędziliście u nas czas. Wróćcie do nas we wrześniu i zostańcie z nami na kolejne niezapomniane 3 lata!

Dawid Zębik (klasa IIB)

zdjęcia: Sara Wojciechowska (klasa IA)

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 216 gości oraz 0 użytkowników.

   

Szukaj  

   

Partnerzy  

godlo polski


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


reformaedukacji 


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap

 


 

logo cke

Matura


logo comenius


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo

 


 Obrońcy Własności Intelektualnej (OWI)

fundacjafresnela


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni


 Projekt z klasą

projektzklasa

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie