• mar1.jpg
 • mar3.jpg
 • mar4.jpg
 • mar5.jpg
 • mar6.jpg
 • mar7.jpg
 • mar8.jpg
 • mar9.jpg
 • mar10.jpg
 • mar11.jpg
 • mar12.jpg
 • mar13.jpg
 • mar14.jpg
 • mar15.jpg
 • mar16.jpg

l2

   

6 klas, 6 różnych kolorów, 6 wychowawców i ambicje oraz aspiracje do zajęcia, jak najwyższego miejsca w końcowej klasyfikacji. Mowa oczywiście o Rajdzie Otrzęsinowym, który odbył się w ostatni piątek września. Mimo jesiennej aury, 28 września słońce swymi promieniami oświetlało pogodne i rozweselone twarze pierwszoklasistów. O godzinie 9:00 uczniowie klas I wraz z wychowawcami oczekiwali w bojowych nastrojach, na Promenadzie Czesława Niemena na rozpoczęcie integracyjnej zabawy. Tuż po godzinie 9:00 i uprzednim sprawdzeniu frekwencji, w której najwięcej punktów zdobyła klasa IA, wszyscy rozpoczęli wesoły przemarsz do amfiteatru.

Zobacz zdjęcia!!!

Celem każdej klasy była dumna prezentacja swoich banerów oraz klasowych przyśpiewek, które słychać było zarówno na początku, jak i na końcu kolorowego korowodu. Po dotarciu do amfiteatru nastąpiło przywitanie wszystkich zgromadzonych przez Samorząd Uczniowski oraz klasę IIC – ubiegłorocznych zwycięzców.

Po chwili nadszedł czas na pierwszą z konkurencji, czyli to, co kotki lubią najbardziej. Wypicie mleka z talerzyka, w jak najszybszym czasie, bez użycia rąk. W tej rywalizacji prawdziwą kocicą okazała się reprezentantka klasy ID. Kolejna konkurencja przysporzyła jury sporego dylematu w rozdysponowaniu punktów. Była to prezentacja swojego klasowego hymnu oraz transparentów. Pojawiły się piosenki na melodię znanych nam hitów, takich jak: „Przez twe oczy zielone”, „Miłość w Zakopanem”, „Baby”, czy „Dres”. Kocie ruchy nie tylko uczniów, ale i wychowawców przy dźwiękach muzyki, sprawiły, że w kolumnie z punktami, za tę konkurencję, pojawiły się same najwyższe oceny, czyli „5” i „6”.

W amfiteatrze finałowym zadaniem klas było utworzenie ze swoich kolorowych ubrań jak najdłuższego sznura. Po tej konkurencji, w której triumf odnieśli uczniowie z IF, każda klasa, wraz z przewodnikiem, udała się na kolejne sześć wyzwań, które czekały na nich w Lasku Aniołowskim. Konkurencje sprawdzały nie tylko spryt, ale również wiedzę o szkole i... zaufanie.

„Konkurs wiedzy o szkole” dla większości klas okazał się prosty i łatwiejszy, niż kartkówka z matematyki; poprawnie na wszystkie pytania odpowiedziały, aż 3 klasy zgarniając po 6 punktów. „Test zaufania” to pokonanie wyznaczonego toru między drzewami z zasłoniętymi oczami. Zawodnik musiał polegać jedynie na wskazówkach jednej, wybranej osoby ze swojej klasy. W czasie 50 sekund tor ten pokonała drużyna zielonych, czyli klasa IB i to oni zdobyli „6 oczek” do klasyfikacji generalnej.

W dwóch kolejnych konkurencjach słodkie kotki musiały zamienić się w drapieżniki, pokazując pazur. „Poszukiwanie myszy” aktywizowało do działania całą klasę, która w ciągu 60 sekund musiała znaleźć, jak najwięcej ukrytych „myszek” pośród drzew. Najwięcej, bo aż 14 udało się odnaleźć uczniom klasy ID. Pazur lub silne płuca trzeba było pokazać w konkurencji „zabawy kocie balonami”, w której to dwójka wytypowanych przedstawicieli musiała sprawić, by balon stracił swój piękny owalny kształt, w jak najkrótszym czasie. Ta sztuka udała się reprezentantom IA, którzy w czasie 8,36 sekund doprowadzili do „wybuchu” balona.

„Koci slalom z jajkiem” był przedostatnim zadaniem czekającym na pierwszoklasistów. W nim „zwinny kociak” musiał pokonać określony tor na platformie, w jak najkrótszym czasie, trzymając w usach łyżkę z jajkiem i nie dopuszczając do jego upadku. Wygrała klasa IC, która rozprawiła się z tą konkurencją w czasie 17,19 sekund.

Na koniec creme de la creme, czyli – „Smaki kocie” - rozpoznawanie kulinarnych przypraw, poprzez spróbowanie ich, ale z zasłoniętymi oczami. W tym starciu najlepiej odnaleźli się szefowie kuchni i wyjątkowo wytrawni smakosze. Jak się okazało mamy ich sporo, ponieważ uczniowie trzech klas bezbłędnie podali nazwy wszystkich pięciu wylosowanych smaków.

Na kilka minut przed godziną 12:00, po powrocie do amfiteatru, poznaliśmy już końcową klasyfikację. Z 52 punktami pierwsze miejsce zajęły „kociaki” z klasy IF i to one, w nagrodę, zorganizują przyszłoroczny rajd. Na drugim miejscu podium stanęli uczniowie z IE, którzy zdobyli 50 punktów. Sumę 46 punktów udało uzyskać się dwóm klasom, przez co trzecie miejsce ex aequo zdobyły klasy IA i ID. Reprezentanci wszystkich klas odebrali z rąk Samorządu Uczniowskiego oraz klasy IIC pamiątkowe dyplomy i należyte gratulacje za zaangażowanie w integracyjną rywalizację.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu integracyjnego rajdu. Pierwszoklasistom życzymy, aby motywacja do nauki przez cały rok była równie silna, jak chęć zwycięstwa na Rajdzie Otrzęsinowym, a każdy dzień w szkole przebiegał w takiej samej atmosferze, jak na piątkowej zabawie integracyjnej.

Dawid Zębik (klasa IIIB)

zdjęcia: Ania Kucharska (klasa IIIE)
opieka redakcyjna: mgr Margarita Janik

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 123 gości oraz 0 użytkowników.

   

Szukaj  

   

Partnerzy  

godlo polski


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


reformaedukacji 


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap

 


 

logo cke

Matura


logo comenius


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo

 


 Obrońcy Własności Intelektualnej (OWI)

fundacjafresnela


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni


 Projekt z klasą

projektzklasa

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie