• mar1.jpg
 • mar3.jpg
 • mar4.jpg
 • mar5.jpg
 • mar6.jpg
 • mar7.jpg
 • mar8.jpg
 • mar9.jpg
 • mar10.jpg
 • mar11.jpg
 • mar12.jpg
 • mar13.jpg
 • mar14.jpg
 • mar15.jpg
 • mar16.jpg

l2

   

Poniedziałek dnia 22 października już na zawsze utkwi nam w pamięci. Właśnie w tym dniu w siedzibie Fundacji Euro-Help przy ul. Przemysłowej 9 w Częstochowie odbyło się niezwykłe wydarzenie – Przegląd Teatralno-muzyczny Osób z Niepełnosprawnością „MASKARADA”. Była to już 7 edycja tejże imprezy, przygotowywanej w ramach projektu „Niepełnosprawni-aktywni kulturowo”. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja „Oczami brata”. Główny patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk.

Zobacz zdjęcia!!!

Na sali obecni byli przedstawiciele Urzędu Miasta, Wydziału Oświaty i Edukacji. Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem miał znakomity aktor filmowy i teatralny, pochodzący z podczęstochowskich Rędzin – Artur Barciś. Oficjalną część imprezy rozpoczął Prezes Fundacji „Oczami brata”- Paweł Bilski. Krótko przedstawił cel projektu „Niepełnosprawni – aktywni kulturowo” podkreślając przy tym, że dzisiejsze spotkanie nie byłoby możliwe bez pomocy i poparcia władz oświatowych Częstochowy. Imprezę poprowadzili aktorzy teatru z Olsztyna, w którym także zdobywa aktorskie szlify Prezes Fundacji „Oczami brata”. Należy podkreślić, że część artystyczna wywołała niemały aplauz publiczności, gdyż każde przedstawienie było na wysokim poziomie.

Przegląd rozpoczęły „Michalinki” skoczną góralską muzyką, suto okraszoną powiedzeniami w gwarze rodem z Podhala. Potem kolejno na scenie zobaczyliśmy widowiskowego kankana w wykonaniu „Pszczółek”. Aktorzy Fundacji „Oczami brata” zaprezentowali nową odsłonę bajki o Czerwonym Kapturku, a teatr „Drabina” oferował nam wszystkim „Kandydatki na żony”. Oklaskom i bisom nie było końca. Całe wydarzenie było przygotowane niezwykle przemyślanie.

Nasza dziesięcioosobowa grupa ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką mgr D. Magacz i mgr. B. Wołowiec zajmowała się obsługą techniczną i logistyczną przeglądu. Nasza pomoc polegała na ustawianiu scenografii, wprowadzaniu aktorów na scenę i do garderoby. Każda z występujących grup potrzebowała kilkunastu minut na przygotowanie. Te przerwy urozmaicane były występem wokalnym prowadzących galę aktorów oraz filmami z różnych wydarzeń, które odbyły się w ramach projektu. Niemałym dla nas zaskoczeniem był film, który uwiecznił nasze uczestnictwo w grze miejskiej we wrześniu na Starym Rakowie. Mogliśmy teraz wspólnie odnaleźć się na tym przekazie i powspominać to, co się działo w trakcie spotkania. Po występach odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim uczestnikom „Maskarady” i oczywiście wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Impreza powoli dobiegała końca, gdy prowadzący zaprosili wszystkich uczestników na ciepły poczęstunek przygotowany przez kawiarnię „Jasne, że alternatywa”. My, wolontariusze jesteśmy dumni, że wzięliśmy udział w tym przedsięwzięciu. Jest ono jedyne, niepowtarzalne i wyjątkowe, ponieważ pozwala na pokazanie na scenie osób z niepełnosprawnością oraz na zwrócenie uwagi na to, że są to osoby uzdolnione i przede wszystkim aktywne kulturalnie.

Opracowały: K. Błasik i A. Szymczak (IIIE)

opieka redakcyjna: mgr Beata Wołowiec

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

   

Szukaj  

   

Partnerzy  

godlo polski


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


reformaedukacji 


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap

 


 

logo cke

Matura


logo comenius


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo

 


 Obrońcy Własności Intelektualnej (OWI)

fundacjafresnela


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni


 Projekt z klasą

projektzklasa

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie