• mar1.jpg
 • mar3.jpg
 • mar4.jpg
 • mar5.jpg
 • mar6.jpg
 • mar7.jpg
 • mar8.jpg
 • mar9.jpg
 • mar10.jpg
 • mar11.jpg
 • mar12.jpg
 • mar13.jpg
 • mar14.jpg
 • mar15.jpg
 • mar16.jpg

l2

   


11 marca w V LO im. A. Mickiewicza miała miejsce jubileuszowa X Edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Statucie Szkoły. Tegoroczne zmagania rozpoczęły się tuż po godzinie 10:45 w sali nr 15. Wszystkich zgromadzonych powitali prowadzący: Laura Gabryjelska oraz Jakub Joński z klasy IID. Celem dwuosobowych delegacji, z klas pierwszych i drugich, było udzielenie prawidłowych odpowiedzi na 3 wylosowane pytania. W przypadku, uczestnicy nie znali właściwej odpowiedzi, mogli skorzystać z jednorazowego koła ratunkowego, czyli podpowiedzi od ekspertów, których funkcję pełniły rzeczniczki praw ucznia w naszej szkole: mgr Iwona Zimmerman oraz Dagmara Paciepnik z klasy IIC.

Zobacz zdjęcia!!!

Nad poprawnością udzielanych odpowiedzi czuwała niezawodna komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor - mgr Małgorzata Witek, przewodnicząca komisji – pani mgr Aleksandra Kielichowska, członek komisji - pani mgr Margarita Janik, wiceprzewodnicząca SU – Justyna Gajos (IID) oraz przedstawiciele klas III – Mateusz Sokołowski (IIID) i Dawid Zębik (IIIB).

Po każdej odpowiedzi uczestników konkursu wyświetlana była prezentacja multimedialna przedstawiająca pytania oraz prawidłowe odpowiedzi; przygotowali ją uczniowie klasy IIE: Piotr Królak i Adam Czechowski, a prezentowali ją podczas konkursu: przewodniczący SU – Jan Zalega (IIB) oraz Tymoteusz Bajerlajn (IIIC).

Jako pierwsi do losowania 3 z 47 przygotowanych pytań przystąpili przedstawiciele Grona Pedagogicznego: pani mgr Kinga Michalik oraz pan mgr Grzegorz Purgal, którzy szybko i bezbłędnie udzielili prawidłowych odpowiedzi na wszystkie zadane im pytania. Kolejni uczestnicy, w postaci duetów z klas pierwszych i drugich, w większości pytań odpowiadali równie szybko, co i prawidłowo. Efektem tego była finalna dogrywka między trójką najlepszych reprezentantów, którzy zgromadzili po 6 punktów. Na dodatkowe pytania przyszło odpowiadać „drużynowym dwójkom” z klas: IA, IIA oraz IIE.

Na wyłonienie zwycięzcy potrzebnych było kilka rund dogrywki. Zakończyły się one zwycięstwem klasy IIA, miejsce drugie przypadło klasie IA, a trzecie klasie IIE. W nagrodę, klasy te, udadzą się z wizytą do Sądu Rejonowego w Częstochowie na spotkanie z sędzią; tego dnia będą się również przyglądać wyznaczonym rozprawom sądowym. Szkolny Konkurs Wiedzy o Statucie Szkoły miał na celu poszerzenie wiedzy naszych uczniów o ich prawach i obowiązkach zawartych w Statucie Szkoły, a także nauczenie ich odpowiedzialności za szkołę i jej funkcjonowanie.

Wyniki tegorocznego konkursu:
I miejsce – klasa IIA
II miejsce – klasa IA
III miejsce – klasa IIE

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom!

Dawid Zębik (klasa IIIB)
zdjęcia: Sara Wojciechowska (klasa IIA)

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

   

Szukaj  

   

Partnerzy  

godlo polski


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


reformaedukacji 


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap

 


 

logo cke

Matura


logo comenius


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo

 


 Obrońcy Własności Intelektualnej (OWI)

fundacjafresnela


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni


 Projekt z klasą

projektzklasa

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie