• a15.jpg
 • a48.jpg
 • f12.jpg
 • f20.jpg
 • h30.jpg
 • k1.jpg
 • k15.jpg
 • k17.jpg
 • k41.jpg
 • m15.jpg
 • n40.jpg
 • n41.jpg
 • n47.jpg
 • o10.jpg
 • o13.jpg
 • p50.jpg
 • p60.jpg
 • r4.jpg
 • r6.jpg
 • r78.jpg
 • s3.jpg
 • st03.jpg
 • st09.jpg
 • st10.jpg
 • t10.jpg
 • w19.jpg
 • w36.jpg

Czwartek i piątek, czyli ostatnie dwa dni „szkolnego tygodnia” były okazją dla gimnazjalistów i ósmoklasistów, aby przybyć do V LO i móc „na własnej skórze” poczuć niepowtarzalną atmosferę oraz klimat panujący w murach naszego liceum. A to za sprawą Dni Otwartych, które miały miejsce w naszej szkole w dniach 28 i 29 marca 2019 roku. Choć ich początek zaplanowany był na godzinę 9:00, to już kilkanaście minut wcześniej, przed naszą szkołą, zaczęły tłumnie gromadzić się grupy osób zainteresowanych poznaniem naszej oferty edukacyjnej na rok szkolny 2019/2020.

Zobacz zdjęcia!!!

Na wszystkich przybyłych do nas gości, w liczbie około tysiąca dwustu osób, już przy wejściu czekali niezwykle sympatyczni oprowadzający, którzy z dużą dozą serdeczności oprowadzali po szkole każdego ucznia, odpowiadając na każde pytanie dotyczące edukacji w V LO, a także pokazywali pracownie i ciekawe miejsca. Do takich miejsc niewątpliwie można zaliczyć: Izbę Tradycji Czynu Niepodległościowego, a także Salę Kinową, która będzie wykorzystywana w innowacyjnym profilu filmowym w klasie IA oraz IE.

W trakcie zwiedzania szkoły można było również przystanąć przy stanowiskach: Szkolnego Kabaretu ATS – Pół żartem, pół serio; wolontariatu oraz obejrzeć prezentację multimedialną o naszej szkole. Po zwiedzeniu całego liceum nasi goście mieli możliwość udania się do historycznej komnaty tajemnic – Escape Roomu, który kolejny już rok, cieszył się dużym zainteresowaniem. Celem śmiałków było zdobywanie kluczy, odpowiadając na pytania i zagadki dotyczące czasów PRL-u, aby wyjść ze wszystkich pięciu cel.

Gdy cała szkoła była już zwiedzona, gimnazjaliści oraz ósmoklasiści udawali się na salę gimnastyczną, gdzie prezentowane były stanowiska poszczególnych klas z podziałem na profile oraz stanowiska: języków obcych, szkolnego koła dziennikarskiego, PCK, Caritas, PRL, pierwszej pomocy przedmedycznej, sportowców, młodych przedsiębiorczych, zajęć artystycznych oraz Samorządu Uczniowskiego. W sali były również demonstrowane występy, podczas których mogliśmy zobaczyć utalentowanych uczniów naszego liceum. Były tańce, śpiewy oraz pokazy Taekwondo. Niewątpliwie największą uwagę przykuły występy naszych szkolnych cheerleaderek, które zaprezentowały 8 układów tanecznych, przygotowanych pod opieką mgr Renaty Owusu. Dziewczęta swoimi rytmicznymi ruchami rozgrzały całą zgromadzoną publiczność do czerwoności, a także zachęciły do wspólnej zabawy. Na sali gimnastycznej oraz w wyznaczonych salach odbywały się również: doświadczenia chemiczno – fizyczne, degustacje, krzyżówki, quizy oraz konkursy, zajęcia warsztatowe i lekcje otwarte.

Jak gimnazjalistom i ósmoklasistom podobało się w naszej szkole, którymi profilami byli zainteresowani oraz co sądzą o atmosferze panującej w Mickiewiczu? Odpowiedzi na te pytania szukał nasz reporter - Szymon Kaczmarzyński z klasy IA.

- Jestem tutaj już prawie godzinę i Dni Otwarte są naprawdę bardzo ciekawe. Szkoła jest bardzo ładna, są szafki, co jest bardzo dużym plusem. Ludzie są bardzo mili, macie fajne klasy i profile, w tym ten, który mnie interesuje – z językiem polskim, historią i angielskim. Wydaje mi się, że Mickiewicz będzie moim pierwszym wyborem. – (Martyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni)

- Oprowadzający bardzo mnie wzruszył, to chyba najlepszy na jakiego mogłam trafić. Widać, że macie wszystko świetnie zorganizowane. Byłam już na Dniach Otwartych w Koperniku i Bieganie, ale czuję, że to tutaj powinnam zostać na stałe. – (Maja z Gimnazjum nr 8 w Częstochowie)

- Super atmosfera, cała szkoła nam się bardzo podoba, również z tego, co słyszałyśmy, nauczyciele są bardzo sympatyczni i potrafią dobrze uczyć. Interesuje nas tutaj kierunek dziennikarski, gdyż mamy taką pasję, że lubimy dużo pisać, robić reportaże, to takie nasze marzenie od dziecka. Mickiewicz jest naszym pierwszym wyborem już od dawna, mamy nadzieję, że się dostaniemy. – (Julia i Oliwia ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Częstochowie)

- Jesteśmy już u Was około 30 minut i jest tutaj bardzo miło i cudownie. Super organizacja! Wasi oprowadzający są bardzo kochani, opowiadają nam o samych atutach tej super szkoły. Byłyśmy jeszcze na Dniach Otwartych w Bieganie, ale wybrałybyśmy zdecydowanie Micka. – (Ala, Ola i Sandra z Gimnazjum nr 3 w Częstochowie)

- Bardzo mi się tutaj podoba. Widać, że atmosfera jest wyjątkowa, panuje tu super klimat, który zachęca do zostania na dłużej. Interesują mnie profile humanistyczne, ponieważ bardzo lubię historię i wiedzę o społeczeństwie. Byłam już na Dniach Otwartych w dwóch innych szkołach, ale to tutaj mi się najbardziej podoba i myślę, że będzie to szkoła mojego pierwszego wyboru. – (Wiktoria ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Częstochowie)

- Atmosfera i ludzie u Was wydają się bardzo przyjaźni, nie wyglądają na takich, którzy by oceniali z wyglądu, są bardzo otwarci. Najbardziej interesuje nas profil filmowy lub ekonomiczno-społeczny. Bardzo nam się tutaj podoba, mamy blisko do szkoły i to właśnie będzie nasz pierwszy wybór. – (uczennice z Gimnazjum nr 21 w Częstochowie)

- Po 30 minutach, które tu spędziłam, widzę, że to bardzo fajna szkoła, mili ludzie i ogółem świetna atmosfera. Osoby oprowadzające są bardzo sympatyczne i zabawne. Interesuje mnie profil biologiczno-chemiczny, lubię te przedmioty i okazało się, że są tu również bardzo fajni nauczyciele. Gdyby nie udało mi się dostać na ten profil, to myślę nad kierunkami humanistycznymi. Byłam już na innych Dniach Otwartych, jednak jak na razie to tutaj mi się najbardziej podoba. To zasługa uczniów, nauczycieli oraz wyglądu szkoły i jej tradycji. V LO to aktualnie mój pierwszy wybór! – (Patrycja ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Częstochowie)

- Wasze Dni Otwarte są bardzo interesujące, ogólnie szkoła bardzo ładnie wygląda, w porównaniu do tych, w których byliśmy wcześniej. Jesteśmy tutaj ponad 30 minut i widać, że atmosfera jest bardzo przyjacielska, ludzie wydają się mili, co jest niewątpliwie pozytywne. Jesteśmy zainteresowani klasą ID z biologią i chemią oraz matematyką i fizyką. Mickiewicz będzie najprawdopodobniej naszym drugim wyborem. – (uczniowie z Gimnazjum nr 12 w Częstochowie)

- Zwiedziłam już dużo szkół. Byłam w wielu technikach, a także w Koperniku, ale ta szkoła wydaje mi się bardziej kolorowa, otwarta, a nauczyciele bardziej przyjaźni i mili, niż w innych szkołach. Lubię oglądać filmy, sztuki i ogólnie wszystko, co związane z kinem, więc jestem tutaj zainteresowana profilem filmowym. – (Emilia ze Szkoły Podstawowej w Poraju)

- Ta szkoła zrobiła na mnie bardzo fajne wrażenie, pozytywnie mnie zaskoczyła. Myślałam, że jest o wiele mniejsza, a tak naprawdę jest bardzo duża i przestronna. Dziewczyna, która mnie oprowadzała, jest super, dokładnie mi wszystko pokazała i opowiedziała dużo o szkole. Myślę, że Mickiewicz będzie moim drugim wyborem. – (Sandra ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Częstochowie)

- Bardzo tutaj przyjemnie, fajna atmosfera, duża i ładna szkoła, jak dla mnie jest bardzo wspaniale, co widać po czasie, jaki tu już spędziłam, będąc na Dniach Otwartych. Interesuje mnie klasa z rozszerzoną biologią i chemią, ponieważ bardzo lubię te przedmioty, a w przyszłości chciałabym robić coś związanego z medycyną. Myślę, że V LO to będzie mój drugi wybór. – (Aleksandra z Gimnazjum nr 20 w Częstochowie)

Cieszymy się z pozytywnych wrażeń oraz opinii o naszej szkole. To zasługa wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i organizację tegorocznych Dni Otwartych. Chcieliśmy pokazać niezwykłą mickiewiczowską atmosferę i potwierdzić fakt, że jesteśmy liceum na V! Dziękujemy wszystkim przybyłym do nas w te dni gościom: gimnazjalistom, ósmoklasistom, rodzicom i nauczycielom za to, że odwiedziliście naszą szkołę. Mamy nadzieję, że uzyskaliście odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania i miło spędziliście u nas czas. Drodzy uczniowie, pamiętajcie, aby podjąć dobrą i słuszną decyzję z wyborem szkoły średniej, ponieważ drugiej szansy na jej wybór nie będzie. Przy tym pamiętajcie, że V LO to szkoła najlepszego wyboru. Do zobaczenia we wrześniu!

Dawid Zębik (klasa IIIB)
zdjęcia: Wiktoria Motyl (IA), Sara Wojciechowska (IIA)

 

zdjęcia: Sara Wojciechowska (IIA)

 

zdjęcia: Weronika Motyl (IA)

   

Gościmy  

Odwiedza nas 804 gości oraz 0 użytkowników.

   

Szukaj  

   

Partnerzy  

godlo polski


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


reformaedukacji 


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap

 


 

logo cke

Matura


logo comenius


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo

 


 Obrońcy Własności Intelektualnej (OWI)

fundacjafresnela


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni


 Projekt z klasą

projektzklasa

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie