Drukuj
Odsłony: 619

        


Klub Cervantesa to klub, który skupia uczniów uczących się języka hiszpańskiego. Celem podejmowanych działań jest propagowanie wiedzy o Hiszpanii i krajach hiszpańsko-języcznych. Tematów do zajęć nie brakuje: film, malarstwo, literatura, zabytki, architektura, tradycje, kuchnia etc. Staramy się inspirować i zainteresować naszych uczniów tym bogactwem kulturowym.

Uczniowie klas pierwszych uczący się języka hiszpańskiego już na samym początku roku szkolnego zostali wprowadzeni do świata kultury, geografii i tradycji Hiszpanii. Nauczyciel historii mgr Artur Kita przygotował prezentację multimedialną, która miała na celu przybliżyć uczniom podstawowe informacje dotyczące geografii, historii oraz bogatej kultury Hiszpanii. Prezentacja składała się z pokazu m.in. map, kolekcji slajdów i opatrzona była bogatym komentarzem autora zdjęć.

Ponadto, pod koniec października uczniowie, którzy uczęszczają na lekcje języka hiszpańskiego, uczestniczyli w warsztatach na temat meksykańskiego święta el Día de los Muertos czyli Święta Zmarłych. Podczas warsztatów poprowadzonych przez mgr Marzenę Duchnik, uczniowie tworzyli prace plastyczne oraz oglądali prezentację multimedialną. Efektem prezentacji i warsztatów były liczne prace plastyczne uczniów, przedstawiające charakterystyczne dla tego święta wyobrażenie śmierci czyli la Catrinę, czy też kolorowe czaszki. Z powstałych prac przygotowano wystawę w pracowni języka hiszpańskiego.

W drugim semestrze odbyły się zajęcia dotyczące twórczości meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. Uczniowie poznali bujną biografię artystki i poznali jej charakterystyczne obrazy. Mamy nadzieję, że te zajęcia stały się inspiracją dla uczniów do obejrzenia filmu autobiograficznego oraz dalszego poznawania jej twórczości.

(W galerii znajdują się zdjęcia pracowni języka hiszpańskiego)

mgr Marzena Duchnik

Warte przypomnienia:

https://www.vmickiewicz.pl/2724-poznajemy-el-dia-de-los-muertos

https://www.vmickiewicz.pl/2694-jezykowe-street-game