l2

   
Caritas
Caritas
Szkolne Koło Caritas działające przy V LO im. A. Mickiewicza jest katolicką organizacją uczniowską, która włącza się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas. Głównym celem działalności Koła jest kształtowanie u uczniów postawy miłości chrześcijańskiej oraz praktykowanie, szczególnie w środowisku szkolnym, przykazania miłości bliźniego. Szkolne Koło Caritas liczy 43 członków.

Są to uczniowie kl. I – III. Opiekunami koła są: mgr Dorota Magacz, mgr Iwona Karlak oraz ks. Tadeusz Zawierucha. Koło powstało w 2003 roku. Szkolne Koło Caritas realizuje swoje zadania w porozumieniu z Dyrektorem Szkoły wykorzystując odpowiednie środki i sposoby działania, a w szczególności poprzez:  organizowanie spotkań, dyskusji, organizowanie imprez kulturalnych, religijnych i charytatywnych (m.in. zabawa dla niepełnosprawnych, rekolekcje, pielgrzymki diecezjalne), udział w kwestach i zbiórkach organizowanych przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej (m.in. kwesta w supermarketach na rzecz osób niepełnosprawnych, zbiórka żywności, ogólnopolskie akcje: Jałmużna Wielkopostna, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom), prowadzenie kroniki.
 
 
 
 
 

Członkiem Koła może być każdy uczeń naszej szkoły, który włączył się w pracę Koła, jako kandydat i wyraża chęć pełnego w nim uczestnictwa. Zapraszamy do odwiedzenia stron CARITAS ARCHIDIECEZJI CZĘSTOCHOWSKIEJ

 

ks. Tadeusz Zawierucha

 
Ko?o dziennikarskie
Koło dziennikarskie
Zajęcia koła dziennikarskiego odbywają się w naszej szkole od roku szkolnego 2006/2007. Zajęcia prowadzą mgr Aneta Salachna i mgr Edyta Pietrzkowska. Cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. W trakcie zajęć wprowadzono szereg nowatorskich rozwiązań pozwalających na zbieranie materiałów do Gazety SzkolnejCzłonkowie koła przeprowadzają wywiady, opracowują notatki prasowe z imprez szkolnych, publikując je następnie na portalu internetowym szkoły. Spotkania odbywają się w bibliotece szkolnej.
 

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych!!!
mgr Aneta Salachna

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

   

Szukaj  

   

Partnerzy  

godlo polski


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


reformaedukacji 


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap

 


 

logo cke

Matura


logo comenius


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo

 


 Obrońcy Własności Intelektualnej (OWI)

fundacjafresnela


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni


 Projekt z klasą

projektzklasa

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie