Drukuj
Odsłony: 676

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.
Maria Skłodowska-Curie

Chemia to nie tylko przedmiot w szkole, to tajemnica funkcjonowania otaczającego nas świata, którą powoli odkrywamy, poznajemy i staramy się zrozumieć. To daleka podróż w nieznane, do której pragniemy Was zabierać każdego dnia. Rozwijamy zainteresowania na zajęciach KOŁA CHEMICZNEGO w szkole rozwiązując ciekawe zadania i wykonując zagadki doświadczalne. Odwiedzamy ciekawe miejsca, które pomagają nam w poznawaniu świata chemii – laboratoria chemiczne Politechniki Częstochowskiej, Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie czy Wodociągów Częstochowskich.

O wszystkich naszych działaniach będziemy Was tutaj informować.

Więcej ...

06 październik 2019 - V Warsztaty Naukowe INŻYNIER – ZAWÓD XXI WIEKU

https://www.vmickiewicz.pl/2691-v-warsztaty-naukowe-inzynier-zawod-xxi-wieku

27 grudzień 2019 - Laboratorium Świętego Mikołaja

https://www.vmickiewicz.pl/2736-laboratorium-swietego-mikolaja


ZAJĘCIA LABORATORYJNE NA POLITECHNICE CZĘSTOCHOWSKIEJ 2020

Już od wielu lat mamy możliwość uczestniczenia w cyklicznych zajęciach laboratoryjnych z chemii, zorganizowanych przez Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej. Tak też się stało i w tym roku szkolnym. Od końca lutego do połowy marca systematycznie, w każdą środę uczęszczaliśmy (uczniowie klasy IIC i IIF) na Politechnikę. Na każdych zajęciach wykonywaliśmy doświadczenia z innego zakresu tematycznego.

Na początek - otrzymywanie roztworów o zadanym stężeniu, reakcje utleniania - redukcji, a także reakcje jonowe. Każdy z nas, samodzielnie, wykonywał zaplanowane doświadczenia. Dzięki temu mogliśmy, choć na chwilę, poczuć się jak studenci, mogliśmy poznać podstawowy sprzęt oraz techniki laboratoryjne, czy też zobaczyć, jak wygląda profesjonalne laboratorium chemiczne. Przy tym, zawsze mogliśmy liczyć na pomoc i sympatię pracowników Politechniki. Niestety, w tym roku szkolnym nie mogliśmy dokończyć naszego cyklu zajęć, z powodu nieplanowanej przerwy. Ale i tak mamy niezapomniane wrażenia i nadzieję, że uda nam się jeszcze tam wrócić.

(W galerii znajdują się zdjęcia z zajęć  laboratoryjnych z chemii, zorganizowanych przez Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej)

mgr Agnieszka Humaj