Nasza szkoła jest placówką, której strona internetowa jest zgodna z Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (tj. Dz. U z 2019 r., poz. 848).

V LO im. A. Mickiewicza włączyło się do społeczności e-Twinning, czyli szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. W grudniu 2019 roku nasza szkoła przystąpiła po raz pierwszy w ramach programu e-Twinning do realizacji projektu pt. "Multilingual dictionary - Hiver, Invierno, Winter".

Projekt realizowany był online ze szkołami z województwa śląskiego - LO im. R. Traugutta w Częstochowie, IV LO im. M. Kopernika w Rybniku oraz Technikum Teb Edukacja w Gliwicach. Uczniowie poprzez tworzenie wielojęzycznego słownika zimowych pojęć, poznawali zwyczaje i tradycje świąteczne Niemiec, Hiszpanii i Francji.

Nasza szkoła jest otwarta na realizację kolejnych projektów edukacyjnych, w tym projektów międzynarodowych. Podejmujemy starania, aby nawiązać współpracę online z partnerami z zagranicy, ponieważ program e-Twinning to nowoczesne technologie wkomponowane w proces nauczania, wspierające realizacje podstawy programowej w nowoczesny i innowacyjny sposób.

Projekt "Multilingual dictionary - Hiver, Invierno, Winter"

https://www.vmickiewicz.pl/2753-projekt-multilingual-dictionary-hiver-invierno-winter

II Kongres FRSE

https://www.vmickiewicz.pl/2680-ii-kongres-frse-fundacja-rozwoju-systemu-edukacji

 

mgr Marzena Duchnik

   

Gościmy  

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

   

Partnerzy  

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


vulcan 1


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo UPRP small


bartrog logo


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie