Drukuj
Odsłony: 1007

Nasza szkoła jest placówką, której strona internetowa jest zgodna z Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (tj. Dz. U z 2019 r., poz. 848).

V LO im. A. Mickiewicza włączyło się do społeczności e-Twinning, czyli szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. W grudniu 2019 roku nasza szkoła przystąpiła po raz pierwszy w ramach programu e-Twinning do realizacji projektu pt. "Multilingual dictionary - Hiver, Invierno, Winter".

Projekt realizowany był online ze szkołami z województwa śląskiego - LO im. R. Traugutta w Częstochowie, IV LO im. M. Kopernika w Rybniku oraz Technikum Teb Edukacja w Gliwicach. Uczniowie poprzez tworzenie wielojęzycznego słownika zimowych pojęć, poznawali zwyczaje i tradycje świąteczne Niemiec, Hiszpanii i Francji.

Nasza szkoła jest otwarta na realizację kolejnych projektów edukacyjnych, w tym projektów międzynarodowych. Podejmujemy starania, aby nawiązać współpracę online z partnerami z zagranicy, ponieważ program e-Twinning to nowoczesne technologie wkomponowane w proces nauczania, wspierające realizacje podstawy programowej w nowoczesny i innowacyjny sposób.

 

mgr Marzena Duchnik