Drukuj
Odsłony: 175

       

Nasza szkoła jest placówką, której strona internetowa jest zgodna z Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (tj. Dz. U z 2019 r., poz. 848).

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ KA 1 sektor Edukacja szkolna pt. „Motywacyjny most wsparcia, czyli partnerstwo międzynarodowe na rzecz wzmacniania potencjału szkoły”. Projekt ten był realizowany w latach 2017-2019 i był niezwykle cenny dla społeczności szkoły. W ramach tego przedsięwzięcia dziesięciu nauczycieli odwiedziło szkołę partnerską z Grecji 11th Junior High School w Janinie.

 

Podczas wizyt „job shadowing“, których przeznaczeniem jest obserwowanie stanowiska pracy w szkole partnerskiej, nauczyciele naszej szkoły poznawali zasady funkcjonowania greckiej szkoły, system edukacyjny Grecji oraz szereg nowych metod i technik, które nieustannie wykorzystują w pracy ze swoimi uczniami. Ponadto, pięć nauczycielek wzięło udział w kursie doskonalącym pt. School Revolution! The Flipped Classroom and innovative didactic methodologies, który odbył się w Atenach. Kurs ten dostarczył naszym uczestniczkom szeroki zakres wiedzy na temat metod „odwróconej klasy“ oraz WebQuest. Dzięki nim, proces nauczania jest ciekawy i urozmaicony, a co najważniejsze przynosi on wiele korzyści naszym uczniom. Nauczyciele mieli też możliwość podniesienia swoich kompetencji z języka angielskiego na specjalnie zorganizowanym dla nich kursie językowym. To dało im możliwość swobodnego porozumiewania się z mieszkańcami innych krajów europejskich.

Nasza przygoda ze szkołą 11th Junior High School w Janinie się nie kończy. Tym razem to ta szkoła otrzymała dofinansowanie z programu Erasmus+ KA 1 i nauczyciele tejże placówki gościli w naszych murach w grudniu 2019r. obserwując lekcje, poznając system pracy polskiej szkoły oraz nowe rozwiązania, które zastosują w pracy ze swoimi uczniami.

Dzięki tej wizycie nasi ucznowie mogli porozmawiać z gośćmi w języku angielskim, przedstawiając im kulturę i tradycje naszej szkoły, a także miasta i kraju. Przed nami kolejne wizyty nauczycieli ze szkoły z Grecji oraz kolejne wspólne projekty europejskie, na które z niecierpliwością oczekujemy.

mgr Karolina Wojtal, mgr Anna Kurzacz

Więcej o POWER:

https://www.vmickiewicz.pl/2362-wizyta-w-greckiej-ioanninie

https://www.vmickiewicz.pl/2652-sprawozdanie-z-wizyty-w-ioanninie-listopad-2018

https://www.vmickiewicz.pl/2663-wizyta-naszych-pedagogow-w-greckiej-ioanninie

https://www.vmickiewicz.pl/2468-school-revolution-course-athens-march-2018

https://www.vmickiewicz.pl/index.php/2451-sprawozdanie-z-zajec-jezyka-angielskiego

https://www.vmickiewicz.pl/2755-job-shadowing-w-mickiewiczu

https://www.vmickiewicz.pl/2747-lekcja-jezyka-angielskiego