l2

   
Image We wtorek - 8 czerwca uczniowie klas pierwszych i drugich wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wzięli udział w zabawie zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła sę na stadionie K.S. Victoria przy ulicy Krakowskiej.

Dzień sportu rozpoczął mecz piłki nożnej chłopców rozegrany pomiędzy zawodnikami klas I i II. W pocie czoła i prawie 30 stopniowym upale nasi młodzi sportowcy nie szczędzili się i dzielnie walczyli o zwycięstwo swojej drużyny.


Poziom gry był wysoki, oba zespoły reprezentowały podobny stopień umiejętności. Spotkanie zakończyłoby się remisem 4:4, jednakże o wygranej zawodników klas pierwszych zadecydował celny strzał w doliczonym czasie meczu. Ostateczny wynik 5:4 dla pierwszaków.

Po meczu nadszedł czas na konkurencje indywidualne: rzut kaloszem, skakanka, kręcenie hula-hop. Oprócz tego klasy zmagały się w przeciąganiu liny.

Wśród chłopców w rzucie kaloszem najlepsi okazali się: Patryk Bajor z klasy IIG (23,5 m), Jakub Radkowski z klasy IE (23,2 m) oraz Mateusz Klecha z klasy IE (20,7 m). Wśród dziewcząt o zwycięstwie zadecydowała suma dwóch rzutów, ponieważ wyniki były bardzo zbliżone do siebie. I tak pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IID - Kamila Dylczyk (14 m i 14,8 m), drugie również uczennica klasy IID - Sylwia Żal (14,8 m i 13,2 m), trzecie Agata Zbrojkiewicz z klasy IA (14 m i 13,5 m).

Najlepiej skaczącą na skakance okazała się Monika Wójcik, która jak później się okazało najlepiej też kręciła hula-hop (ponad 30 minut), kolejne miejsca zajęły Ewelina Haduła i Paulina Łagodzińska.


W przeciąganiu liny zwyciężyła klasa ID, której uczniowie bezpardonowo pokonali resztę zawodników. Na zakończenie imprezy odbył się kolejny w tym dniu mecz piłki nożnej. Tym razem na murawie pojawiły się drużyny dziewcząt i nauczycieli. Szeregi grających wspomagali chłopcy aby szanse na wygraną były wyrównane. I tak w drużynie dziewcząt pojawili się Adrian Cybulski z IIF, Bartek Bajor z IIE, Mateusz Jagodziński z ID a w drużynie nauczycieli waleczny Bartosz Gałkowski z IID.

Na murawie mogliśmy zobaczyć nauczycieli w zupełnie innej odsłonie. Widok pani pedagog biegającej za piłką czy nauczycieli: informatyki, historii i języków obcych walczących o zdobycie bramki był dla nas bardzo miłą niespodzianką. Zaskoczenie było tym większe, że zwyciężyła właśnie drużyna nauczycieli wynikiem 3:2.

Jesteśmy dumni z gry naszego grona pedagogicznego i serdecznie gratulujemy sukcesu. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się zorganizować podobną imprezę sportową aby wśród młodzieży promować aktywny sposób wypoczynku również w szkole.


Bartosz Burzyński klasa IID
   

Gościmy  

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

   

Szukaj  

   

Partnerzy  

godlo polski


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


reformaedukacji 


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap

 


 

logo cke

Matura


logo comenius


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo

 


 Obrońcy Własności Intelektualnej (OWI)

fundacjafresnela


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni


 Projekt z klasą

projektzklasa

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie