l2

   
Image W poniedziałek - 27.09.2010 roku odbył się mecz o awans do Finału B szkolnych mistrzostw Częstochowy w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna do przerwy prowadziła 1:0 ale już 32 minucie przegrywaliśmy 1:3. Ostateczny wynik 3:3 po bramkach: Cybulskiego, Szychalskiego i Kołodziejczyka dał nam cenny punkt, który premiuje nas do dalszych rozgrywek.

Nasza drużyna od samego początku była stroną dominującą, czego efektem była bramka Adriana Cybulskiego
 już w 7 minucie spotkania. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Warto dodał, że nasz przeciwnik praktycznie na boisku nie istniał i stwarzał tylko sporadyczne akcje pod naszym polem karnym. Po przerwie nie zanosiło się na zmiany. Jednak rywale zaczęli grać ambitniej i znakomity snajper Paweł Nyga trzykrotnie pokonał naszego bramkarza w odstępie 5 minut. 
 
W 30 minucie przegrywaliśmy 1:3. Nasza drużyna zaczęła gonić wynik. Kontaktowego gola udało się zdobyć Szychalskiemu w 32 minucie po zamieszaniu w polu karnym. Słowacki bronił się całą drużyną, wybijał piłki, grał na czas. W 40 minucie sędzia doliczył dodatkowe dwie minuty. Gdy wszyscy myśleli, że nie uda się przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść, Emil Kołodziejczyk zaskakującym uderzeniem z 15 metrów pokonał bramkarza, dzięki czemu ustanowił wynik na 3:3. 
 
 
Co prawda naszemu zespołowi udało się zremisować, jednak w Finałach najprawdopodobniej nie zobaczymy  znakomitego  reprezentanta naszej szkoły – Kamila Szychalskiego. Po starciu z zawodnikiem z ILO doznał bolesnej kontuzji (złamany nos),  więc jest to już drugi zawodnik, który ucierpiał na tegorocznych rozgrywkach szkolnych. 
 
Wynik wydaje się był sprawiedliwy ale trzeba dodał, że to nasi rywale dominowali na początku drugiej połowy i mieli szanse na strzelenie bramki na 1:4. Tak się na szczęście nie stało. 
 
Mamy nadzieję, że nasza drużyna powalczy o wysoką lokatę w finałach. Relacje z kolejnych meczów już wkrótce. 

 


Bramki:
 
1:0 7’ Adrian Cybulski (IIIF)
1:1 25’ Paweł Nyga(ILO)
1:2 27’ Paweł Nyga(ILO)
1:3 29’ Paweł Nyga (ILO)
2:3 32’ Kamil Szychalski (IIC)
3:3 40+2’ Emil Kołodziejczyk (IIA)

Emil Kołodziejczyk klasa IIA
   

Gościmy  

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

   

Szukaj  

   

Partnerzy  

godlo polski


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


reformaedukacji 


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap

 


 

logo cke

Matura


logo comenius


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo

 


 Obrońcy Własności Intelektualnej (OWI)

fundacjafresnela


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni


 Projekt z klasą

projektzklasa

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie