Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Image W poniedziałek - 27.09.2010 roku odbył się mecz o awans do Finału B szkolnych mistrzostw Częstochowy w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna do przerwy prowadziła 1:0 ale już 32 minucie przegrywaliśmy 1:3. Ostateczny wynik 3:3 po bramkach: Cybulskiego, Szychalskiego i Kołodziejczyka dał nam cenny punkt, który premiuje nas do dalszych rozgrywek.

Nasza drużyna od samego początku była stroną dominującą, czego efektem była bramka Adriana Cybulskiego
 już w 7 minucie spotkania. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Warto dodał, że nasz przeciwnik praktycznie na boisku nie istniał i stwarzał tylko sporadyczne akcje pod naszym polem karnym. Po przerwie nie zanosiło się na zmiany. Jednak rywale zaczęli grać ambitniej i znakomity snajper Paweł Nyga trzykrotnie pokonał naszego bramkarza w odstępie 5 minut.

W 30 minucie przegrywaliśmy 1:3. Nasza drużyna zaczęła gonić wynik. Kontaktowego gola udało się zdobyć Szychalskiemu w 32 minucie po zamieszaniu w polu karnym. Słowacki bronił się całą drużyną, wybijał piłki, grał na czas. W 40 minucie sędzia doliczył dodatkowe dwie minuty. Gdy wszyscy myśleli, że nie uda się przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść, Emil Kołodziejczyk zaskakującym uderzeniem z 15 metrów pokonał bramkarza, dzięki czemu ustanowił wynik na 3:3.

Co prawda naszemu zespołowi udało się zremisować, jednak w Finałach najprawdopodobniej nie zobaczymy  znakomitego  reprezentanta naszej szkoły – Kamila Szychalskiego. Po starciu z zawodnikiem z ILO doznał bolesnej kontuzji (złamany nos),  więc jest to już drugi zawodnik, który ucierpiał na tegorocznych rozgrywkach szkolnych.

Wynik wydaje się był sprawiedliwy ale trzeba dodał, że to nasi rywale dominowali na początku drugiej połowy i mieli szanse na strzelenie bramki na 1:4. Tak się na szczęście nie stało.

Mamy nadzieję, że nasza drużyna powalczy o wysoką lokatę w finałach. Relacje z kolejnych meczów już wkrótce.