l2

   
Image W dniu dzisiejszym w meczu o 1 miejsce w Finale B emocji nie brakowało. Na boisku spotkały się drużyny, które spotkania w tej grupie jeszcze nie przegrały - V LO im. A. Mickiewicza oraz Techniczne Zakłady Naukowe.

Ci pierwsi aby zwyciężyć musieli wygrać, tym drugim wystarczał remis. O godzinie 11:00, gdy sędzia odgwizdał po raz ostatni - wszystko było jasne. TZN 2:5 Mickiewicz.


Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 10:00. Nasza drużyna wystąpiła w ustawieniu defensywnym 1-3-2. Jak już wiadomo, w meczu tym padło 7 bramek. Festiwal strzelecki rozpoczął w 6 minucie Piotr Kotas. Na 15 metrze sędzia odgwizdał rzut wolny a wymieniony wcześniej zawodnik wykorzystał go strzelając pierwszą bramkę. Chwilę później było już 0:2. W 8 minucie Bartosz Borek wybił piłkę do przodu a tą Emil Kołodziejczyk przerzucił sprytnie nad bramkarzem i mogliśmy się cieszyć dwubramkowym prowadzeniem.

Jednak z biegiem czasu gdy przeciwnik opadał z sił, nasza drużyna grała. Kolejna bramka padła w 14 minucie a na listę strzelców wpisał się Mateusz Jagodziński, który uderzył piłkę tak, że ledwo wpadła do bramki, ale ważne było to, że na tablicy wyników widniał już wynik 0:3. Gospodarze długo nie potrafili się otrząsnąć, jednak po składnej akcji zdobyli bramkę na 1:3.

W ostatniej minucie pierwszej części gry mieliśmy rzut wolny z połowy boiska. Wykonawcą był znów Piotr Kotas. Co prawda uderzył piłkę, która wpadła do bramki, jednak sędzia nie zaliczył jej bo odgwizdał wcześniejsze przewinienie Piotra Purgala.

Po przerwie gospodarze wzięli się do odrabiania strat dyktując warunki gry. Nam przypadła obrona. Już w pierwszej minucie mieliśmy szansę złapać kontakt, jednak na nasze szczęście zawodnik z drużyny przeciwnej nie trafił do pustej bramki. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Gospodarze dopięli swego strzelając bramkę kontaktową, która dodała im skrzydeł. Te jednak uciął Piotr Kotas, który zamienił pewnie wywalczony przez Jakuba Musika rzut karny na bramkę.

Stan meczu - 2:4. Kolejno z linii bramkowej piłkę wybijają: Kotas i Kołodziejczyk. Również Bartosz Borek popisuje się fantastycznymi interwencjami. Gospodarze grają a my... zdobywamy bramki! W 35 minucie meczu Piotr Kotas oddaje strzał na bramkę, piłka odbija się od pleców przeciwnika i zmierza w kierunku rzutu rożnego. Jednak bramkarz gospodarzy próbując ją ratować interweniuje tak nieszczęśliwie, że podaje piłkę wprost pod nogi Kołodziejczyka, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce.

Wynik do końca nie uległ zmianie dzięki czemu drużyna chłopców w piłce nożnej z V LO zajęła VI miejsce w Częstochowie.

Serdecznie Gratulujemy!

Bramki:

6' 0-1 Kotas
8' 0-2 Kołodziejczyk
14' 0-3 Jagodziński
1-3 18' ?
2-3 25' ?
2-4 30' Kotas (karny)
2-5 35' Kołodziejczyk
   

Gościmy  

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

   

Szukaj  

   

Partnerzy  

godlo polski


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


reformaedukacji 


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap

 


 

logo cke

Matura


logo comenius


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo

 


 Obrońcy Własności Intelektualnej (OWI)

fundacjafresnela


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni


 Projekt z klasą

projektzklasa

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie