Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Image W czwartek - 10 marca odbył się Finał Mistrzostw V LO w siatkówce chłopców. Do walki o „puchar” szkoły stanęły drużyny z klas IIIE i IIIF. Mecz rozpoczął się o 11.30. Ku zdziwieniu graczy sala wypełniona była po brzegi przez kibiców. Każda z drużyn miała swoją garstkę wiernych fanów. To długo oczekiwane wydarzenie okazało się bardzo opłacalne. Udało się wytworzyć wyjątkową atmosferę.

Zobacz zdjęcia!!!

W przerwach grała muzyka, kibice odpowiadali na przyśpiewki. Znalazł się również komentator całego spotkania. Był to jak zwykle niezawodny - Mariusz Szymla z klasy IIIA. Swoimi trafnymi komentarzami urozmaicał grę, co mogło spowodować ogólne rozluźnienie nie tylko u kibiców, ale również u graczy.

Początek meczu zapowiadał walkę obu drużyn. Akcja toczyła się „punkt za punkt”. Obie drużyny zdobywały punkty głównie po błędach przeciwnika. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:19 dla drużyny z klasy IIIE. Druga odsłona to już znacznie ciekawsze wydarzenie. Set ten nie toczył się pod dyktando żadnej z drużyn. Podwójne bloki, kończące ataki przeważały w tej części spotkania. Klasa IIIF po zdobyciu 17 punktu zaczęła dominował nad przeciwnikami.

Dobrze wykonane serwisy przysparzały radości nie tylko kibicom, ale co najważniejsze zawodnikom. Jednak nagle drużyna z klasy IIIE wyprowadziła udaną akcję i już do końca seta pokazali, że są lepsi. Set zakończył się wynikiem 25:22 dla IIIE a w spotkaniu było już 2:0 dla tej drużyny.

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia faworytów spotkania. Przy stanie 3:3 na zagrywkę wszedł uczeń z klasy IIIE i zdobył 8 punktów. To chyba zaważyło na wyniku końcowym. Dalsza część partii toczyła się już pod dyktando klasy IIIE. Set zakończył się wynikiem 25:17, a cały mecz 3:0.

Zawodnicy z klasy IIIE zagrali w pięcioosobowym składzie. Nie miało to jednak większego znaczenia. Nie pozostawili przeciwnikom ani cienia nadziei na wygraną.

Chłopcy z klasy IIIE w składzie: Mariusz Tomzik – kapitan, Mateusz Adamus, Michał P?gowski, Jakub Kozak