Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Image W dniu 10.03.2011 roku w naszej szkole na 3 i 4 godzinie odbył się wielki finał siatkówki dziewcząt, w którym na parkiecie spotkały się zespoły z klasy IID oraz IIID. Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 10:00, a kilkanaście sekund później widniał już wynik 6:0 dla zawodniczek z klasy IIID.

Zobacz zdjęcia!!!

Można by rzec, że młodsze koleżanki lekko przespały początek meczu, jednak szybko się pozbierały i zdołały doprowadzić do wyrównania, a w pewnym momencie udało im się nawet zdobyć 3 punktową przewagę (9:12).

Dzięki licznie zgromadzonym kibicom, oraz znakomitym przyśpiewkom wodzireja Bartka Gałkowskiego (IIID), można było się poczuć jak na prawdziwych mistrzostwach. Atmosfera była nie do opisania, a bębny i wuwuzele przyniesione przez kibiców z klasy III robiły spore wrażenie. Sala podczas finału miała zaledwie kilka miejsc wolnych, a mocny doping ze strony klasy III, przy pomocy wcześniej wspomnianych bębnów, był tak głośny, że o komunikacji na boisku można było zapomnieć.

Dalsza część meczu to głównie gra "punkt za punkt", aż do stanu 19:19, kiedy to na 3 „oczka” odskoczyły zawodniczki z klasy II. W tym momencie kapitan klasy III poprosiła o pierwszą przerwę, co poskutkowało, bo zagrywająca Ania Labus zepsuła swoją zagrywkę. Na tablicy wyników znów widniał wynik 21:21, jednak bronią zabójczą w tym secie była zagrywka z czego młodsze zawodniczki zdobyły 4 punkty i wygrały pierwszego seta 21:25.

Drugi set to kolejny przykład gry „punkt za punkt”, która mogła nużyć tak licznie zgromadzonych kibiców. Dopiero przy stanie 13:13 „coś” drgnęło i zawodniczki z klasy II odskoczyły swoim starszym koleżankom aż na 6 oczek i do końca seta nie dały sobie wydarzeń zwycięstwa. Set zakończył się wynikiem 19:25.

Po 2 secie nastąpiła 10 minutowa przerwa techniczna, a zaraz po niej rozpoczął się trzeci set meczu finałowego. A w nim drużyna z klasy III ruszyła do boju, aby odrobić straty. Pierwsze 5 punktów zdobyły bardzo szybko, lecz równie szybko je straciły. Następnie znów wzięły się w gar??, i uciekły swoim rywalkom ponownie na 5 punktów (12:7). Do stanu 20:5, każdy kto był na sali domyślać się, że set zakończy się właśnie taką różnicę punktową, gdy nagle prowadzące jakby przysnęły pozwalając się dogonić. Na tablicy wyników widniał wynik 20:20.

Bliżej wygranej była klasa IID, która potrzebowała tylko 5 punktów żeby wygrać mecz. Klasa III potrzebowała nie tylko tych 5 punktów za set, ale także wygrania dwóch kolejnych. Stało się po ich myśli i wygrały tego seta 25:21. Czwarty set to znów prowadzenie gry pod dyktando maturzystek. Szybko odskoczyły na 4 punkty (10:6) i przy takim wyniku po raz pierwszy o czas poprosiły zawodniczki z klasy II.

Większego efektu to nie dało, a ich starsze koleżanki spokojnie powiększały przewagę. Set zakończył się wynikiem 25:18 i już wszystko było jasne. Kibice doczekali się tie breaka!

Tie break - set piąty. Każdy znajdujący się na sali wiedział, że to set ostateczny i to on będzie decydować o tym, która z drużyn sięgnie po zwycięstwo. Emocje na trybunach nie opadały, jednak "znacznie" głośniej było słychać kibiców z klasy III. Efekty wspomnianego wodzireja były widoczne. Dziewczyny obudziły się i nie tylko odrobiły straty ale ... wygrały to spotkanie!

Na samym początku seta znów odskoczyły na kilka oczek, jednak sprawiły swoim kibicom nerwową końcówkę! W pewnym momencie na tablicy wyników zobaczyliśmy: 10:12, jednak  dobra koncentracja i mobilizacja pozwoliły na szybkie zdobycie 5 punktów i wygranie całego spotkania 2:3 (21:25; 19:25; 25:21; 25:18; 15;12). Radość była niesamowita.

Cała sala zaczęła tańczyć razem z zawodniczkami w geście triumfu. Po zawodniczkach z klasy II widać było lekki smutek, ale też i prawdziwą klasę, ponieważ potrafiły przegrać i jednocześnie  pogratulować wygranej swoim przeciwniczkom.