Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Image W czwartek 23 października w sali IX Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida odbył się mecz piłki siatkowej dziewcząt pomiędzy drużynami z V LO im. Adama Mickiewicza oraz I LO im. Juliusza Słowackiego.

Zobacz zdjęcia!!!

Chwilę przed rozpoczęciem rywalizacji dowiedzieliśmy się, że drugie spotkanie, w którym miały zmierzyć się siatkarki miejscowego Norwida nie dojdzie do skutku, bowiem trener zawodniczek z Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych odwołał przyjazd swojej drużyny.

Reprezentantki naszej szkoł?y jako pierwsze pojawiły si? na rozgrzewce. Chwilę później dołączyły do nich koleżanki z I Liceum Ogólnokształcącego. Następnie sędzia rozpoczął mecz.

W pierwszym secie kilka błędów w przyjęciu spowodowało, że dziewczyny z Mickiewicza przegrywały 0:5. Natychmiast wzięły się do odrabiania strat, w efekcie czego różnica punktowa znacznie się zmniejszyła, ale w wyrównanym secie niestety górę okazały się rywalki, które zwyciężyły 25:22.

Początek kolejnego seta to bezsilność zawodniczek ze Słowackiego, które przegrywały już 13:2. Wśród nielicznie zgromadzonej publiczności rozległy się pytania jak mgr Renata Owusu zmobilizowała swoją ekipę? Niestety nasz zespół za bardzo się rozluźnił, co wykorzystały przeciwniczki szybko doprowadzając do remisu (24:24). Na szczęście dwa punkty pod rząd zdobyły dziewczyny z Mickiewicza wygrywając drugiego seta.

Tie-break był pojedynkiem punkt za punkt, jednak precyzyjne zagrywki i zdecydowany atak pozwoliły nam zwyciężyć 15:8. Tym samym drużyna mgr Renaty Owusu wygrała całe spotkanie 2:1. Na wyróżnienie zasługuje postawa uczennic klasy IIE: Patrycji Kuc oraz Aleksandry Biernat, które w dzisiejszej rywalizacji prezentowały bardzo wysoki poziom. Gratulacje należą się jednak wszystkim naszym koleżankom, które z poświęceniem walczyły o każdy punkt a w efekcie o wspaniałe zwycięstwo.

{jgxgal folder:=[images/stories/mecz_slowacki_micek_dz] title:=[Zwyci?stwo nad S?owakiem] cols:=[4]}