Drukuj
Kategoria: Sport w szkole
Odsłony: 3349
Image W piątek 25.09.2009 roku na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego, odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna, w której startowali uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Częstochowy. Wzięła w niej udział liczna reprezentacja dziewcząt i chłopców z naszego liceum.

Zobacz zdjęcia!!!

Sportowcy rywalizowali w biegu na 100m, 400m, 800m (dziewczęta), 1500 m (chłopcy), sztafecie 4x100m, pchnięciu kulą i skoku w dal. Ogromny indywidualny sukces odniosły dwie nasze uczennice. II miejsce w pchnięciu kulą, z wynikiem 8,80 m uzyskała Agnieszka Ostrowska z klasy IID, a III miejsce wywalczyła w biegu na 100 m Agnieszka Ziewiec z klasy IIIF.

Na uznanie zasługuje również nasza sztafeta 4x100: Sylwia Żal (IID), Anna Napora (IIA), Paulina Łazaj (IC), Agnieszka Ziewiec (IIIF), która w silnej rywalizacji zajęła V miejsce.

W ogólnej klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta z V LO uzyskały dobrą ósmą lokatę, wyprzedzając nawet wielokrotne zwyciężczynie tej rywalizacji z IV LO im. H. Sienkiewicza. Reprezentacja chłopców, która ze względów zdrowotnych wystąpiła w okrojonym składzie, uplasowała się na XIV miejscu. Najlepiej wśród uczniów naszego liceum spisał się Tomasz Tarczyński z klasy IIIF, który w pchnięciu kulą uzyskał X miejsce.

Opiekunkami reprezentacji VLO w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej były: mgr Renata Owusu i mgr Katarzyna Szlosar.
 
Dokładne wyniki wszystkich konkurencji już wkrótce na naszym portalu.

Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


images/stories/szkolnaligala2009

Zdjęcie nr 1.
A. Haber M. Szecówka - 800 metrów

Zdjęcie nr 2. J. Łakomski - skok w dal

Zdjęcie nr 3. S. Żal  A. Ziewiec - 100 metrów

Zdjęcie nr 4. A. Frymus  A. Wąż - 400 metrów

Zdjęcie nr 5. A. Ostrowska - pchnięcie kulą

Zdjęcie nr 6. K. Matyja - skok w dal
mgr Renata Owusu