• a15.jpg
 • a48.jpg
 • f12.jpg
 • f20.jpg
 • h30.jpg
 • k1.jpg
 • k15.jpg
 • k17.jpg
 • k41.jpg
 • m15.jpg
 • n40.jpg
 • n41.jpg
 • n47.jpg
 • o10.jpg
 • o13.jpg
 • p50.jpg
 • p60.jpg
 • r4.jpg
 • r6.jpg
 • r78.jpg
 • s3.jpg
 • st03.jpg
 • st09.jpg
 • st10.jpg
 • t10.jpg
 • w19.jpg
 • w36.jpg
Image 9 października odbył się w naszej szkole turniej tenisa stołowego. Wzięło w nim udział  30 uczniów, których podzielono na dwie grupy: męską i żeńską. Mecze odbywały się na czterech stołach, na których uczestnicy zacięcie walczyli o cenne punkty oraz o kolejne, jak najlepsze miejsca w tabeli.

Zobacz zdjęcia!!!

Po kilku godzinach wyczerpującej gry, która wymagała nie tylko dobrego refleksu, umiejętności ale i stalowych nerwów oraz stuprocentowej koncentracji, dobrnęliśmy do finału. W kategorii pań III miejsce zajęła Anna Napora z klasy IIA, II miejsce zdobyła Agata Mateja z klasy IIIA, natomiast zwycięstwo wywalczyła Klaudia Służałek z klasy IIF.

Ze zwyciężczynią - Klaudią Służałek rozmawialiśmy po zakończonym meczu finałowym.

(Droga do finału była długa a rywalizacja bardzo wyrównana. Łącznie grama 6 spotkań, w tym walkę o zwycięstwo z Agatą Mateją z klasy IIIA. Gra była wyjątkowo zacięta, ale miałam już okazję grać z Agatą mecz o wyjście z grupy, więc wiedziałam na co ją stać. Pierwszy mecz z Agatą wygrałam 2:0, drugi, ju? o finał również udało mi się wygrać, ale było już o wiele trudniej. Pierwszy set w finałowym spotkaniu wygrała moja rywalka, trochę się więc bałam, że mogę przegrać, ale jak zwykle mawiał mój trener, że „jestem zbyt dobra, żeby odpuścić” skoncentrowałam się na grze i udało się zwyciężyć. Wszystkie dziewczyny grały dziś bardzo dobrze, jak na taki mało popularny sport, jakim jest tenis stołowy. Ja gram w tenisa od 12 roku życia. Powiem nieskromnie, że mam już na swoim koncie trochę nagród i zwycięstw. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolona, że mogłam grać w szkolnym turnieju z tak świetnymi zawodniczkami i oczywiście wygrać. Nie miałam tylko okazji zagrać z Anią Naporą z klasy IIA, która wywalczyła III miejsce. Chodziłyśmy razem do Gimnazjum w Poraju, dlatego cieszę się niejako podwójnie, że nasza była szkoła tak dobrze przygotowuje młodzież do gry w tenisa stołowego. Cieszę się bardzo ze zwycięstwa, pozdrawiam wszystkie grające w tenisa dziewczyny i życzę sobie i innym, aby takie rozgrywki w naszej szkole odbywały się częściej. Naprawdę gra w tenisa może przynosić wiele satysfakcji). 

Wśród panów III miejsce przypadło Jakubowi Plackowi, II miejsce zajął Piotr Kotas a tytuł mistrza wywalczył Paweł Kubiak. Na uroczystej gali z okazji Dnia Nauczyciela, która odbyła się w środę – 14 października zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Uczniowie będą w najbliższym czasie reprezentować naszą szkołę w rozgrywkach międzyszkolnych.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życząc samych wygranych w najbliższych turniejach!!!


images/stories/turniejtenisowy


Przemek Caban klasa IIA
   

Gościmy  

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

   

Partnerzy  

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo UPRP small


bartrog logo


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie