Drukuj
Kategoria: Sport w szkole
Odsłony: 3802
Image 9 października odbył się w naszej szkole turniej tenisa stołowego. Wzięło w nim udział  30 uczniów, których podzielono na dwie grupy: męską i żeńską. Mecze odbywały się na czterech stołach, na których uczestnicy zacięcie walczyli o cenne punkty oraz o kolejne, jak najlepsze miejsca w tabeli.

Zobacz zdjęcia!!!

Po kilku godzinach wyczerpującej gry, która wymagała nie tylko dobrego refleksu, umiejętności ale i stalowych nerwów oraz stuprocentowej koncentracji, dobrnęliśmy do finału. W kategorii pań III miejsce zajęła Anna Napora z klasy IIA, II miejsce zdobyła Agata Mateja z klasy IIIA, natomiast zwycięstwo wywalczyła Klaudia Służałek z klasy IIF.

Ze zwyciężczynią - Klaudią Służałek rozmawialiśmy po zakończonym meczu finałowym.

(Droga do finału była długa a rywalizacja bardzo wyrównana. Łącznie grama 6 spotkań, w tym walkę o zwycięstwo z Agatą Mateją z klasy IIIA. Gra była wyjątkowo zacięta, ale miałam już okazję grać z Agatą mecz o wyjście z grupy, więc wiedziałam na co ją stać. Pierwszy mecz z Agatą wygrałam 2:0, drugi, ju? o finał również udało mi się wygrać, ale było już o wiele trudniej. Pierwszy set w finałowym spotkaniu wygrała moja rywalka, trochę się więc bałam, że mogę przegrać, ale jak zwykle mawiał mój trener, że „jestem zbyt dobra, żeby odpuścić” skoncentrowałam się na grze i udało się zwyciężyć. Wszystkie dziewczyny grały dziś bardzo dobrze, jak na taki mało popularny sport, jakim jest tenis stołowy. Ja gram w tenisa od 12 roku życia. Powiem nieskromnie, że mam już na swoim koncie trochę nagród i zwycięstw. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolona, że mogłam grać w szkolnym turnieju z tak świetnymi zawodniczkami i oczywiście wygrać. Nie miałam tylko okazji zagrać z Anią Naporą z klasy IIA, która wywalczyła III miejsce. Chodziłyśmy razem do Gimnazjum w Poraju, dlatego cieszę się niejako podwójnie, że nasza była szkoła tak dobrze przygotowuje młodzież do gry w tenisa stołowego. Cieszę się bardzo ze zwycięstwa, pozdrawiam wszystkie grające w tenisa dziewczyny i życzę sobie i innym, aby takie rozgrywki w naszej szkole odbywały się częściej. Naprawdę gra w tenisa może przynosić wiele satysfakcji). 

Wśród panów III miejsce przypadło Jakubowi Plackowi, II miejsce zajął Piotr Kotas a tytuł mistrza wywalczył Paweł Kubiak. Na uroczystej gali z okazji Dnia Nauczyciela, która odbyła się w środę – 14 października zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Uczniowie będą w najbliższym czasie reprezentować naszą szkołę w rozgrywkach międzyszkolnych.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życząc samych wygranych w najbliższych turniejach!!!


images/stories/turniejtenisowy


Przemek Caban klasa IIA