Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

zuchylogomaly 


W dniu 10 lutego 29 Gromada Zuchowa „Mirowskie Chochliki” - pod opieką drużynowej Anety Mizery - gościła w murach V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od „wędrówki” po szkolnych korytarzach. Zdumione dzieci, oglądając dekoracje, szybko rozpoznawały zdjęcia znanych aktorów, których gościliśmy na spotkaniach z młodzieżą. Zachwycone przyglądały się bajkowym postaciom, w które wcielili się aktorzy ATS - Szkolnego Kabaretu „Pół żartem, pół serio”. Pierwsze lody zostały przełamane. Druhna - Małgorzata Jaskóła z klasy IIB przedstawiła zuchom sylwetkę Adama Mickiewicza – patrona naszej szkoły i opowiedziała o V Liceum Ogólnokształcącym.

Szczególną uwagę zwróciła na dwie ważne uroczystości: 100. rocznicę odzyskania Niepodległości i 70. rocznicę powstania szkoły. Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia z tych uroczystości, podziwiając utalentowaną młodzież V liceum. Szczególne zainteresowanie wzbudziła tablica okolicznościowa, a zwłaszcza stare zdjęcia budynku, sal lekcyjnych i uczniów zestawione ze zdjęciami współczesnymi. I tak mogliśmy zobaczyć, jak bardzo zmieniło się życie szkoły na przestrzeni lat. Następnie nauczyciel historii – pan Krzysztof Łudzik - zaprowadził nas do Izby Tradycji Czynu Niepodległościowego i opowiedział o trudnej drodze Polaków do Wolności, o „Krwawym Poniedziałku” w Częstochowie oraz historii pomnika Józefa Piłsudskiego na placu szkolnym.

Zaciekawione zuchy przeniosły się w czasy II wojny światowej, dzięki „żywemu żołnierzowi”, w rolę którego wcielił się Kacper Knapik z klasy IIA. Jego barwne opowieści o życiu w okopach, o bohaterstwie i patriotyzmie młodych chłopców, którzy zginęli za Ojczyznę, broniąc granic Polski i walcząc o wolność następnych pokoleń, sprawiły, że przez chwilę zatarła się granica między teraźniejszością i przeszłością. Poczuliśmy, jak łączą się pokolenia. Mirowskie Chochliki oczarowane atmosferą naszej szkoły i piękną lekcją historii, dziękując za spotkanie, odśpiewały piosenkę żołnierską „Wojenko, wojenko”.

Organizator spotkania z cyklu ŁĄCZYMY POKOLENIA Ewelina Aleksandrowicz
Zdjęcia wykonała przyboczna 29 GZ
Dominika

 

Galeria zawiera zdjęcia z wizyty w V LO 29 Gromady Zuchowej „Mirowskie Chochliki”.

   
   

Gościmy  

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

   

Partnerzy  

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


AMickiewiczProcent

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie