Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility


"Pewnie wielu z Was zadaje sobie to pytanie nie od dzisiaj, ponieważ pandemia zamknęła nas w domach już w marcu. Być może na początku każdy był zadowolony, bo przecież hej, wolne od szkoły! Ale gdy już kolejny miesiąc siedzimy w czterech ścianach, w dodatku dochodzą lekcje online i coraz nowsze obostrzenia to naprawdę można mieć serdecznie dosyć.

Dziś chciałabym Wam przedstawić kilka sposobów na przetrwanie tego czasu.

1. Jeśli masz możliwość wyjść na spacer, nie wahaj się - idź! Mimo, że pogoda może nie jest najlepsza, to nawet krótki spacer dotleni nas i poprawi ogólny nastrój.

2. Czytaj! Nieważne czy będą to książki papierowe czy ebooki - czytanie przenosi nas na chwilę w inne miejsce, inną rzeczywistość i zapominamy na jakiś czas o otaczającym nas świecie, co jest korzystne, gdy jest on ogarnięty pandemią.

3. Znajdź hobby, które możesz wykonywać w domu. Może będzie to coś czego nigdy nie robiłeś/łaś? A może już masz takie hobby? To może być cokolwiek - pisanie, rysowanie, szycie, malowanie, gra na instrumencie, nauka nowego języka... naprawdę wszystko! Hobby zajmie wolny czas, umili go, a także da sporo satysfakcji, a bycie zadowolonym z siebie jest przecież bardzo ważne.

4. Nie zaniedbuj szkoły. Tak, ja wiem, lekcje online są ciężkie, niełatwo się na nich skupić, a wiele osób ma problemy techniczne, ale spróbuj skoncentrować się na lekcjach, notować ważne według Ciebie informacje i powtarzać sobie poprzednie tematy. Dzięki temu lekcje zlecą Ci szybciej, a dodatkowo zrobisz coś bardzo produktywnego.

5. Ruszaj się! To nie musi być niewiadomo jak duży wysiłek, dobrze sprawdzi się nawet potańczenie sobie przez kilka minut albo joga - ważne by cały dzień nie siedzieć naprzemiennie z leżeniem, bo ma to bardzo zły wpływ na nasz organizm, a co za tym idzie na psychikę. Aktywność fizyczna poprawia nasz nastrój i nasze zdrowie - same korzyści!

6. Jedz zdrowiej. Bardzo ważny punkt, ponieważ jedzenie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale i na samopoczucie. W dodatku im zdrowiej się odżywiasz tym lepszą masz odporność, a w czasach pandemii to bardzo ważne. Więc skoro siedzisz w domu, to teraz masz więcej czasu i możesz spróbować ugotować jakieś pyszne, zdrowe potrawy, satysfakcja i lepszy humor gwarantowane.

I na koniec - postaraj się odciąć od ciągle to nowych, negatywnych wiadomości ze świata. Ciągle aktualizowane liczby chorych, liczby zgonów, polityka, wiecznie skłócone społeczeństwo - zostaw to. Jeżeli coś jest na tyle ważne, że powinieneś/powinnaś o tym wiedzieć, to nie martw się - ta informacja do ciebie dotrze, nie musisz siedzieć z telefonem w ręku 24/7 żeby nie ominęło Cię coś ważnego, a dobijanie się ciągle złymi wieściami nikomu nigdy nie pomogło.

Mam nadzieję, że przynajmniej jeden z tych punktów pomoże komuś z Was przetrwać lepiej ten ciężki czas, a tymczasem życzę Wam siły, cierpliwości i jak najwięcej dobra".

Ewelina Ogrodniczek (klasa IIA)

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


logo small


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 DP


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


Logo konkursMickiewicz


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie