Drukuj
Odsłony: 275

Music, Dance, Tango, Man, Dancer, Ballet

1 marca o godzinie 18:30 odbyły się wirtualne warsztaty taneczne, prowadzone przez Saritę Allen z legendarnej grupy Alvin Ailey. Informacja od pani Marzanny Gromotowicz, wychowawczyni naszej klasy o tym niezwykłym wydarzeniu, na które zaprosiła nas Ambasada USA w Polsce - ucieszyła wiele osób. Oczywiście najszybciej zarejestrowali się członkowie musicalowej formacji w naszej szkole - Mick Art Group wraz z naszą trenerką panią Dominiką Tomecką.

Podczas warsztatu Sarita Allen uczyła uczestników fragmentów choreografii oraz przybliżyła historię “Revelations”, czyli najsłynniejszego dzieła grupy Alvin Ailey. Od premiery w 1960 roku układ taneczny, inspirowany bluesem, spirituals i muzyką gospel, wykonywany jest nieprzerwanie na całym świecie, przekraczając bariery wiary i narodowości. To niesłychane odwołanie się do uniwersalnych emocji, czyni go najczęściej oglądanym dziełem tańca współczesnego na świecie.

Można było również obejrzeć filmy, na których były przedstawione fragmenty innych układów. Sarita Allen przekazała dużo pozytywnej energii uczestnikom i krok po kroku omówiła różne ruchy w choreografii. Warsztaty odbyły się w języku angielskim, dzięki czemu uczestnicy mogli zapoznać się jeszcze bardziej z językiem i rozwinąć swoje słownictwo.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli uczestniczyć aktywnie w podobnych warsztatach ‘na żywo’ albo chociaż ‘online’ jeszcze wiele razy. Później mamy tematy do przegadania, a na treningach naszego musicalowego zespołu będzie nam łatwiej mieć to ‘flow’ – bo muzyka zawsze łączy, a taniec zbliża.

Dziękujemy za warsztaty!

Agata R. i Zuzanna O. (3i)