Drukuj
Odsłony: 374

Po ogromnym sukcesie spektaklu „My American Dream”, zespół musicalowy MICK ART GROUP zaprezentował szerszej publiczności swoje nowe widowisko pt: „SWEET VOICE AMERYKO”. Premiera odbyła się 25 marca 2022 r. podczas finału Ogólnopolskiego Konkursu Angielskiej Ortografii SPELLING QUIZ 2022”. Tegoroczny spektakl to kontynuacja kulturowych pasji i zainteresowań uzdolnionych aktorsko, wokalnie i tanecznie uczniów V LO. W kolejnej odsłonie nowego musicalu, poprzez taniec, śpiew i muzykę, młodzi artyści ukazali ducha amerykańskiej tożsamości oraz własną wersję historii Stanów Zjednoczonych.

Zobacz zdjęcia!!!

Musical „SWEET VOICE AMERYKO” został oparty na amerykańskiej muzyce obejmującej okres od lat 20-tych ubiegłego wieku do lat współczesnych i opowiada historię Stanów Zjednoczonych. W przedstawieniu mogliśmy się cofnąć do historii z okresu Indian, kiedy to na deskach naszej szkolnej sceny zagościła tańcząca Pocahontas. Muzyka z filmu „Conquest Of Paradise” i odkrycie Ameryki przez Kolumba, Deklaracja Niepodległości i taniec Modern Jazz swą widowiskowością przeniosły widzów w odległe czasy. Energetyzujący taniec Country przypomniał Dziki Zachód, a tancerki w sukienkach z frędzlami i tancerze w szelkach, muchach i eleganckich koszulach wprowadzili nas w klimat charlestona. Poprzez śpiew i taniec przypomniano Królów Jazzu i Rock 'n' rolla - Luisa Armstronga oraz Elvisa Presleya. Fani sławnego filmu „Rocky” z Sylvestrem Stallone oraz miłośnicy boksu mogli oglądać popis walki bokserskiej w rockowej piosence „Eye of Tiger”.

Nie zabrakło także czasów świetności MTV i fantastycznych videoclipów z tamtego okresu, inspirowanych złotą erą Hollywood lat 80-tych i 90-tych oraz słynnych wokalistów takich jak: Michael Jackson, McHammer czy Madonna.

Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w stylach: Modern, Hip hop, Breakdance, Jazz oraz Vouging. Ten ostatni to styl tańca stworzony w latach 60-tych przez czarne drag queens, czyli tancerzy odwzorowujących pozy modelek z okładek kultowych magazynów.

Musical jest formą sztuki, magiczną opowieścią wyrażoną tańcem, śpiewem, słowem i muzyką. Emocje, które młodzi artyści przekazywali grając na szkolnej scenie: radość, miłość, piękno, gniew, strach - stworzyły wyjątkowo spójną całość.

Słowa Charlesa Aznavoura, francuskiego kompozytora i piosenkarza: ''Musical to sztuka mówiona dla tych, co nie umieją śpiewać, a sztuka śpiewana dla tych, co nie umieją mówić'' doskonale odzwierciedlają wszechstronne umiejętności artystyczne uczniów V LO. Poprzez tę wyjątkową formę teatralną uczniowie mają możliwość wyrażania swoich uczuć oraz dzielenia się swoją pasją.

mgr Dominika Tomecka

Obsada
Reżyseria: Dominika Tomecka
Scenariusz: Dominika Tomecka, Marzanna Gromotowicz
Scenografia: Wiktoria Górska (2C), Laura Wychowaniec (3I), Patrycja Śledziona (3I)
Choreografia: Dominika Tomecka
Choreografia Modern Jazz: Anna Salachna (3F), Zuzanna Ochendzan (3I)
Choreografia Breakdance i Hip Hop: Wiktoria Maszczyk (2E), Mikołaj Molenda (3J)
Oprawa techniczna: Przemysław Klimczak (3B)
Opracowanie muzyczne: Tomasz Tomecki
Światło, sprzęt: DJ Orshe-Future Sound

Aktorzy:
Patrycja Smolińska (3G)
Martyna Szot (3G)
Jakub Wójcik (3I)
Juliusz Trzepizur (3J)
Mikołaj Molenda (3J)
Mikołaj Sikorski (2A)

Wokaliści:
Jakub Wójcik (3I)
Nikola Modrof (2A)
Jakub Ślęzak (2A)
Wiktoria Brzeziecka (3F)
Alicja Kuziorowicz (3F)
Pola Błachowicz (3J)

Tancerze:
Anna Salachna (3F)
Julia Cieślak (3F)
Julia Kaczmarzyk (3G)
Monika Sobota (3G)
Weronika Słoniec (3G)
Natalia Pudło (3G)
Wiktoria Poch (3H)
Paulina Rak (3I)
Agata Radziejewska (3I)
Zuzanna Ochendzan (3I)
Olga Makówka (3J)
Mikołaj Molenda (3J)
Alexandra Cygan (3J)
Oliwia Głowacka (3J)
Juliusz Trzepizur (3J)
Nikola Modrof (2A)
Monika Magnuska (2A)
Jakub Ślęzak (2A)
Mikołaj Sikorski (2A)
Agnieszka Kędziora (2C)
Zofia Wnuk (2C)
Wiktoria Maszczyk (2E)
Antonina Kowasz (2E)
Marta Robak (2E)

Zdjęcia: Julia Salachna

Opis alternatywny: zdjęcia z musicalu Mick Art Group - "Sweet Voice Ameryko"