Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
23 kwietnia 2015 roku gościł z wizytą w klasie IIB, absolwent naszej szkoły w 2010 roku, Jacek Wróblewski - zawodnik formacji ataku drużyny SAINTS na pozycji "RUNNING BACK". Nasz gość związany jest z drużyną Częstochowskiego Klubu Futbolu Amerykańskiego „Saints Częstochowa” od początku jej istnienia. Klub istnieje od 2008 roku, od 2010 bierze udział w rozgrywkach POLSKIEJ LIGI FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO. Od tego roku występuje w I lidze.


Zobacz zdjęcia!!!

Jacek Wróblewski wspomina, że kiedy zaczynał grupa liczyła 10 - 12 osób, spotykali się na ul. Kukuczki, aktualnie w drużynie jest 50 osób. Zapał do gry i pozytywnej rywalizacji nie mija, a nawet z roku na rok staje się większy. Ta pasja buduje. Ona ma moc, która sprawia, że ten kontuzyjny sport staje się pretekstem, by odnaleźć się w różnorodności. Drużyny mają różny skład, są w nich między innymi maturzyści, studenci, policjanci. Różnorodność jest zaletą. Każdy, jeśli tylko chce, znajdzie dla siebie pozycję. Każdy znajdzie dla siebie na boisku swoje miejsce. Boisko bowiem łączy ludzi. Mówił o sobie: "rodzina". Cenią się i szanują wzajemnie. Oni dobrze znają znaczenie swojej odpowiedzialności.

Futbol amerykański często mylnie porównywalny jest do rugby. Najbardziej widoczną różnicą jest strój. W czasie spotkania mieliśmy okazję z bliska obejrzeć tzw. zestaw obowiązkowy: rozbudowany zestaw ochraniaczy, specjalne  spodenki, kask, rękawiczki chroniące palce oraz ochraniacz na żebra i kręgosłup. W Polsce aktualnie jest 90 drużyn i około 4,5 tysiąca zawodników. To dobrze, że i nasza Częstochowa ma swój udział w tej rywalizacji. Kibicujmy zatem barwom żółto-fioletowym, i nie tylko, 10 maja o godzinie 14.00 na stadionie lekkoatletycznym (ul. Dąbrowskiego) podczas meczu SAINTS CZĘSTOCHOWA contra SILESIA REBELS, ale i na kolejnych. Nasi uczniowie już umówili się na spotkanie.


mgr Marzanna Gromotowicz
Marta Fresel
Nikola Kała
klasa IIB


 
(W galerii znajdują się zdjęcia z wizyty w klasie IIB, absolwenta naszej szkoły w 2010 roku, Jacka Wróblewskiego - zawodnika formacji ataku drużyny SAINTS na pozycji "RUNNING BACK")
   

Gościmy  

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

   
   

Partnerzy  

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


AMickiewiczProcent

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie