Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

V Liceum Ogólnokształcące już od 2014 bierze udział w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej, uczestnicząc w kolejnych cyklach  filmowych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna, wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.

W roku szkolnym 2020/21 udział naszej szkoły w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej musiał został zawieszony z powodu pandemii, jednak w tym roku klasy filmowe IIIg, IIIf i IIa uczestniczą w projekcie. Uczniowie mogli obejrzeć następujące filmy:

Zobacz zdjęcia!!!

 

W obecnym roku szkolnym klasy 2b i 2f brały udział w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej w cyklu przeznaczonym dla szkół ponadgimnazjalnych pt. „Świat i my”. Uczniowie pod opieką p. Żanety Soduły i p. Margarity Janik raz w miesiącu, od października do kwietnia oglądali jeden film w kinie studyjnym OKF Iluzja. Każda projekcja poprzedzona była prelekcją przeprowadzoną przez fachowców i pasjonatów kina. Prezentacja wprowadzała w omawiane zagadnienie i pozwalała otworzyć się na film. Każdy z nich opowiadał inną historię i przedstawiał inne problemy, z którymi człowiek zmaga się na co dzień,

 Zobacz zdjęcia!!!

W środę 17 października klasy IE i IIB udały się pod opieką mgr Żanety Soduły i mgr Krystyny Kosel w ramach Horyzontów Edukacji Filmowej do OKF-u na film sfabularyzowano-dokumentalny pt. "Cezar musi umrzeć". Został on wyreżyserowany przez braci Paula i Vittoria Taviani. Jest to zapis eksperymentu z udziałem więźniów jako aktorów, przeprowadzonego w rzymskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. Wystawili oni sztukę inspirowaną dramatem Williama Szekspira pt. "Juliusz Cezar".

 


 Nasza szkoła jest placówką, której strona internetowa jest zgodna z Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (tj. Dz. U z 2019 r., poz. 848).

Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej opiera się na cyklicznych zajęciach edukacyjnych w miejscowym kinie studyjnym oraz na warsztatach dla uczniów i nauczycieli. Umożliwia uczestnikom spotkanie zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną, rozwija ich wrażliwość, przygotowuje do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. W ramach zajęć szkolnych uczniowie mają okazję obejrzeć filmy wybitne, często niedostępne w popularnym kinie komercyjnym i wysłuchać wykładu ułatwiającego odbiór i zrozumienie dzieła. Prelekcja przygotowana przez znawców filmu wprowadza widzów w problematykę filmu, zwraca uwagę na istotne aspekty, umożliwiające bardziej wnikliwą analizę. Każdy cykl niezmiennie cieszy się wielkim uznaniem wśród młodzieży.

Ośrodek Kultury Filmowej "Iluzja" w Częstochowie od dłuższego czasu organizuje dla młodzieży z częstochowskich szkół pokazy filmów o różnej tematyce. Jest to świetna inicjatywa, szczególnie dla tych uczniów, którzy chcą dobrze przygotować się do matury z języka polskiego. W tym roku szkolnym filmy dotyczą tematyki wojennej. Klasy IIA, IIB i IIF wraz z nauczycielkami języka polskiego: mgr Ż. Sodułą i mgr K. Kosel, bardzo chętnie uczestniczą w comiesięcznych projekcjach.

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie