Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Nasza szkoła jest placówką, której strona internetowa jest zgodna z Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (tj. Dz. U z 2019 r., poz. 848).

"Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości" to projekt będący kontynuacją praktyk sprawdzonych we wcześniejszym przedsięwzięciu "Młodzi kreatywni". Celem nowego projektu jest zainteresowanie młodzieży sprawami związanymi z ich przyszłością zawodową. Uczestniczkom i uczestnikom ma on pomóc m.in. rozwijać umiejętności społeczne, określić swoje predyspozycje zawodowe, czy też zastanowić się nad wyborem dalszego, odpowiedniego kształcenia. Działania projektu dzielą się na trzy bloki.

- nauka - pod tym hasłem na biorących udział w projekcie czeka międzyszkolna rywalizacja przy rozwiązywaniu zadań naukowych oraz warsztaty przygotowujące do wzięcia udziału w rekrutacji do pracy w języku angielskim. Młodzież będzie miała okazję poznać zalety wykształcenia technicznego, by móc uświadomić sobie, jakie obowiązki publicznoprawne niesie ze sobą prowadzenie działalności gospodarczej.

- zabawa - to rozwiązywanie zagadek i zadań związanych z przedsiębiorczością, pracą i nauką podczas gry miejskiej, czy też międzyszkolne rozgrywki oparte na symulacji gospodarki wolnorynkowej.

- na blok praca składają sie prowadzone przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy spotkania wokół autoprezentacji, czy też przewidywanych "branż przyszłości", a także wizyty w lokalnych firmach.

Udział w projekcie stwarza okazję, aby móc przedstawić swoją wizję biznesową w konkursie "Mój pomysł na firmę".

 

W dniu 1.06 2022 r. odbyła się IV Edycja projektu „Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości” zorganizowana przez Urząd Miasta Częstochowy Wydział Polityki Społecznej. 

Zobacz zdjęcia!!!

Z wielką przyjemnością informujemy społeczność szkolną, że uczniowie klasy IID: O. Płaczkiewicz, N. Niewiarowska, J. Bugaj, W. Góral, W. Szymanek, Z. Krzyczmonik, M. Janusiak przeszli do kolejnego etapu olimpiady projektów społecznych: Zwolnieni z Teorii. Organizatorzy serdecznie pogratulowali sukcesu, zachęcając i motywując naszych uczniów do działań w kolejnych etapach.

Olimpiada Zwolnieni z Teorii jest pierwszą praktyczną olimpiadą w Polsce. Dzięki niej uczniowie mają szansę rozwijać kompetencje przydatne na rynku pracy, takie jak: zarzadzanie, kreatywność czy rozwiązywanie problemów, a także zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy czy rekrutacji na studia.

Zobacz zdjęcia!!!

 

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Polega ona na realizacji własnego projektu społecznego, który poprawi otoczenie, a przy okazji nauczy wielu przydatnych umiejętności oraz pozwoli zdobyć międzynarodowe certyfikaty!

Europejski Tydzień Kodowania (6 – 21 października 2018 r.) to inicjatywa społeczna. Każdy może zorganizować wydarzenie promujące naukę kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wcale nie trzeba być zawodowym programistą, żeby to zrobić – wystarczy trochę chęci i pomysł. Nasza szkoła również włączyła się w tę niezwykle ciekawą inicjatywę.

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie