- Szczegóły
- Odsłony: 1540
Nasza szkoła jest placówką, której strona internetowa jest zgodna z Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (tj. Dz. U z 2019 r., poz. 848).
"Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości" to projekt będący kontynuacją praktyk sprawdzonych we wcześniejszym przedsięwzięciu "Młodzi kreatywni". Celem nowego projektu jest zainteresowanie młodzieży sprawami związanymi z ich przyszłością zawodową. Uczestniczkom i uczestnikom ma on pomóc m.in. rozwijać umiejętności społeczne, określić swoje predyspozycje zawodowe, czy też zastanowić się nad wyborem dalszego, odpowiedniego kształcenia. Działania projektu dzielą się na trzy bloki.
- nauka - pod tym hasłem na biorących udział w projekcie czeka międzyszkolna rywalizacja przy rozwiązywaniu zadań naukowych oraz warsztaty przygotowujące do wzięcia udziału w rekrutacji do pracy w języku angielskim. Młodzież będzie miała okazję poznać zalety wykształcenia technicznego, by móc uświadomić sobie, jakie obowiązki publicznoprawne niesie ze sobą prowadzenie działalności gospodarczej.
- zabawa - to rozwiązywanie zagadek i zadań związanych z przedsiębiorczością, pracą i nauką podczas gry miejskiej, czy też międzyszkolne rozgrywki oparte na symulacji gospodarki wolnorynkowej.
- na blok praca składają sie prowadzone przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy spotkania wokół autoprezentacji, czy też przewidywanych "branż przyszłości", a także wizyty w lokalnych firmach.
Udział w projekcie stwarza okazję, aby móc przedstawić swoją wizję biznesową w konkursie "Mój pomysł na firmę".
Czytaj więcej: Nasz udział w projekcie: Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości.
- Szczegóły
- Odsłony: 643
W dniu 1.06 2022 r. odbyła się IV Edycja projektu „Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości” zorganizowana przez Urząd Miasta Częstochowy Wydział Polityki Społecznej.
Zobacz zdjęcia!!!
Czytaj więcej: Projekt „Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości”
- Szczegóły
- Odsłony: 1033
Z wielką przyjemnością informujemy społeczność szkolną, że uczniowie klasy IID: O. Płaczkiewicz, N. Niewiarowska, J. Bugaj, W. Góral, W. Szymanek, Z. Krzyczmonik, M. Janusiak przeszli do kolejnego etapu olimpiady projektów społecznych: Zwolnieni z Teorii. Organizatorzy serdecznie pogratulowali sukcesu, zachęcając i motywując naszych uczniów do działań w kolejnych etapach.
Olimpiada Zwolnieni z Teorii jest pierwszą praktyczną olimpiadą w Polsce. Dzięki niej uczniowie mają szansę rozwijać kompetencje przydatne na rynku pracy, takie jak: zarzadzanie, kreatywność czy rozwiązywanie problemów, a także zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy czy rekrutacji na studia.
Zobacz zdjęcia!!!
- Szczegóły
- Odsłony: 585
Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Polega ona na realizacji własnego projektu społecznego, który poprawi otoczenie, a przy okazji nauczy wielu przydatnych umiejętności oraz pozwoli zdobyć międzynarodowe certyfikaty!
- Szczegóły
- Odsłony: 1274
Europejski Tydzień Kodowania (6 – 21 października 2018 r.) to inicjatywa społeczna. Każdy może zorganizować wydarzenie promujące naukę kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wcale nie trzeba być zawodowym programistą, żeby to zrobić – wystarczy trochę chęci i pomysł. Nasza szkoła również włączyła się w tę niezwykle ciekawą inicjatywę.
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec