Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Nasza szkoła jest placówką, której strona internetowa jest zgodna z Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (tj. Dz. U z 2019 r., poz. 848).

"Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości" to projekt będący kontynuacją praktyk sprawdzonych we wcześniejszym przedsięwzięciu "Młodzi kreatywni". Celem nowego projektu jest zainteresowanie młodzieży sprawami związanymi z ich przyszłością zawodową. Uczestniczkom i uczestnikom ma on pomóc m.in. rozwijać umiejętności społeczne, określić swoje predyspozycje zawodowe, czy też zastanowić się nad wyborem dalszego, odpowiedniego kształcenia. Działania projektu dzielą się na trzy bloki.

- nauka - pod tym hasłem na biorących udział w projekcie czeka międzyszkolna rywalizacja przy rozwiązywaniu zadań naukowych oraz warsztaty przygotowujące do wzięcia udziału w rekrutacji do pracy w języku angielskim. Młodzież będzie miała okazję poznać zalety wykształcenia technicznego, by móc uświadomić sobie, jakie obowiązki publicznoprawne niesie ze sobą prowadzenie działalności gospodarczej.

- zabawa - to rozwiązywanie zagadek i zadań związanych z przedsiębiorczością, pracą i nauką podczas gry miejskiej, czy też międzyszkolne rozgrywki oparte na symulacji gospodarki wolnorynkowej.

- na blok praca składają sie prowadzone przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy spotkania wokół autoprezentacji, czy też przewidywanych "branż przyszłości", a także wizyty w lokalnych firmach.

Udział w projekcie stwarza okazję, aby móc przedstawić swoją wizję biznesową w konkursie "Mój pomysł na firmę".

 

W dniu 1.06 2022 r. odbyła się IV Edycja projektu „Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości” zorganizowana przez Urząd Miasta Częstochowy Wydział Polityki Społecznej. 

Zobacz zdjęcia!!!

Z wielką przyjemnością informujemy społeczność szkolną, że uczniowie klasy IID: O. Płaczkiewicz, N. Niewiarowska, J. Bugaj, W. Góral, W. Szymanek, Z. Krzyczmonik, M. Janusiak przeszli do kolejnego etapu olimpiady projektów społecznych: Zwolnieni z Teorii. Organizatorzy serdecznie pogratulowali sukcesu, zachęcając i motywując naszych uczniów do działań w kolejnych etapach.

Olimpiada Zwolnieni z Teorii jest pierwszą praktyczną olimpiadą w Polsce. Dzięki niej uczniowie mają szansę rozwijać kompetencje przydatne na rynku pracy, takie jak: zarzadzanie, kreatywność czy rozwiązywanie problemów, a także zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy czy rekrutacji na studia.

Zobacz zdjęcia!!!

 

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Polega ona na realizacji własnego projektu społecznego, który poprawi otoczenie, a przy okazji nauczy wielu przydatnych umiejętności oraz pozwoli zdobyć międzynarodowe certyfikaty!

Europejski Tydzień Kodowania (6 – 21 października 2018 r.) to inicjatywa społeczna. Każdy może zorganizować wydarzenie promujące naukę kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wcale nie trzeba być zawodowym programistą, żeby to zrobić – wystarczy trochę chęci i pomysł. Nasza szkoła również włączyła się w tę niezwykle ciekawą inicjatywę.

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


logo small


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

logoSpellMaster


Zlote Szkoly Logo 1080x1080


PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 DP


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


Logo konkursMickiewicz


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie