Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Nasza szkoła realizując funkcję dydaktyczną oraz wychowawczą współpracuje z różnymi instytucjami, których działalność może wspierać i wzbogacać pracę nauczycieli oraz rozwijać zainteresowania uczniów. Zakres współdziałania z określonymi instytucjami wynika z bieżących oraz przewidywanych potrzeb szkoły. Istotę współpracy stanowią uregulowania prawne, pragmatyczne działania oraz obowiązujące tradycje i zwyczaje. Przede wszystkim zależy nam na budowaniu właściwych relacji z otoczeniem, aby zapewnić uczniom wszechstronny i pełny rozwój. Przyjęte formy i sposoby współpracy są bardzo różnorodne. Poniżej przedstawiamy najważniejsze instytucje i obszary:

Ośrodek Kultury Filmowej

Współpraca V Liceum Ogólnokształcącego z Ośrodkiem Kultury Filmowej trwa nieprzerwanie od 2014 roku w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Inicjatorkami wprowadzenia projektu dla uczniów naszej szkoły są nauczyciele języka polskiego p. Krystyna Kosel i p. Żaneta Soduła. Program opiera się na cyklicznych zajęciach edukacyjnych w kinie oraz na warsztatach dla uczniów i nauczycieli. Umożliwia uczestnikom spotkanie zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną, rozwija ich wrażliwość, przygotowuje do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. W ramach zajęć szkolnych uczniowie mają okazję obejrzeć filmy wybitne, często niedostępne w popularnym kinie komercyjnym i wysłuchać wykładu ułatwiającego odbiór i zrozumienie dzieła. Prelekcja przygotowana przez znawców filmu wprowadza widzów w problematykę filmu, zwraca uwagę na istotne aspekty, umożliwiające bardziej wnikliwą analizę. Każdy cykl niezmiennie cieszy się wielkim powodzeniem wśród młodzieży. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, realizowany jest w kinach studyjnych i lokalnych w 40 miastach w Polsce.

Instytucje, z którymi współpracujemy:

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych – Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1
ul. Marysia 93B, 42-200 Częstochowa
tel. 34 361 94 34
tel. kom. 533 300 966
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona www: http://zppp.ids.czest.pl/strona-glowna/

Współpraca z naszym liceum jest realizowana w formie działań zawartych w kontraktach opartych o analizę potrzeb placówek. Na terenie szkół prowadzone są działania wspierające nauczycieli, wychowawców, pedagogów i logopedów szkolnych w zakresie: szkoleń rad pedagogicznych, konsultacji dla nauczycieli, coachingu, mediacji, grup wsparcia dla pedagogów i logopedów szkolnych. Poradnia ma na celu wsparcie wszechstronnego rozwoju ucznia, poprzez diagnozę (psychologiczną, pedagogiczną oraz logopedyczną) oraz orzecznictwo. Uczniowie mający problemy są kierowani na indywidualne konsultacje z pedagogiem, psychologiem i/lub terapeutą. Dodatkowo na terenie placówki organizowane są Punkty Konsultacyjne pomocy psychologiczno–pedagogicznej oraz doradztwa zawodowego dla uczniów i rodziców.


Uczniowie klasy 3d o profilu społecznym stanęli 13 października przed sądem! Wszystko dlatego, że sędzia Dominik Bogacz zgodził się na nasze odwiedziny w tej instytucji.

 

Szkoła to przede wszystkim uczniowie i nauczyciele oraz wspierający nas i współpracujący rodzice i opiekunowie uczniów. Jednak jak każda inna placówka oświatowa nasze liceum nie istnieje w próżni. Wiedzę i umiejętności nasi uczniowie nabywają nie tylko w szkolnych salach.

Angażujemy się w wiele akcji, kampanii, eventów. Bierzemy udział w wielu wykładach i prelekcjach organizowanych przez liczne instytucje i organizacje. Staramy się również dawać coś od siebie by wzbogacić funkcjonowanie naszej lokalnej społeczności i naszego miasta.

Instytucje, z którymi współpracuje nasza szkoła:

  • Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych – Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1
  • Centrum informacji Zawodowej – Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie
  • Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna
  • Straż Miejska
  • Komisariat Policji IV w Częstochowie
  • Częstochowskie Centrum Interwencji Kryzysowej
  • Sąd Rejonowy.

 

Informacja dotycząca Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022 realizowanego w 2021 roku

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


logo small


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

logoSpellMaster


Zlote Szkoly Logo 1080x1080


PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 DP


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


Logo konkursMickiewicz


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie