Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Nasza szkoła realizując funkcję dydaktyczną oraz wychowawczą współpracuje z różnymi instytucjami, których działalność może wspierać i wzbogacać pracę nauczycieli oraz rozwijać zainteresowania uczniów. Zakres współdziałania z określonymi instytucjami wynika z bieżących oraz przewidywanych potrzeb szkoły. Istotę współpracy stanowią uregulowania prawne, pragmatyczne działania oraz obowiązujące tradycje i zwyczaje. Przede wszystkim zależy nam na budowaniu właściwych relacji z otoczeniem, aby zapewnić uczniom wszechstronny i pełny rozwój. Przyjęte formy i sposoby współpracy są bardzo różnorodne. Poniżej przedstawiamy najważniejsze instytucje i obszary:

Ośrodek Kultury Filmowej

Współpraca V Liceum Ogólnokształcącego z Ośrodkiem Kultury Filmowej trwa nieprzerwanie od 2014 roku w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Inicjatorkami wprowadzenia projektu dla uczniów naszej szkoły są nauczyciele języka polskiego p. Krystyna Kosel i p. Żaneta Soduła. Program opiera się na cyklicznych zajęciach edukacyjnych w kinie oraz na warsztatach dla uczniów i nauczycieli. Umożliwia uczestnikom spotkanie zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną, rozwija ich wrażliwość, przygotowuje do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. W ramach zajęć szkolnych uczniowie mają okazję obejrzeć filmy wybitne, często niedostępne w popularnym kinie komercyjnym i wysłuchać wykładu ułatwiającego odbiór i zrozumienie dzieła. Prelekcja przygotowana przez znawców filmu wprowadza widzów w problematykę filmu, zwraca uwagę na istotne aspekty, umożliwiające bardziej wnikliwą analizę. Każdy cykl niezmiennie cieszy się wielkim powodzeniem wśród młodzieży. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, realizowany jest w kinach studyjnych i lokalnych w 40 miastach w Polsce.

Instytucje, z którymi współpracujemy:

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych – Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1
ul. Marysia 93B, 42-200 Częstochowa
tel. 34 361 94 34
tel. kom. 533 300 966
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona www: http://zppp.ids.czest.pl/strona-glowna/

Współpraca z naszym liceum jest realizowana w formie działań zawartych w kontraktach opartych o analizę potrzeb placówek. Na terenie szkół prowadzone są działania wspierające nauczycieli, wychowawców, pedagogów i logopedów szkolnych w zakresie: szkoleń rad pedagogicznych, konsultacji dla nauczycieli, coachingu, mediacji, grup wsparcia dla pedagogów i logopedów szkolnych. Poradnia ma na celu wsparcie wszechstronnego rozwoju ucznia, poprzez diagnozę (psychologiczną, pedagogiczną oraz logopedyczną) oraz orzecznictwo. Uczniowie mający problemy są kierowani na indywidualne konsultacje z pedagogiem, psychologiem i/lub terapeutą. Dodatkowo na terenie placówki organizowane są Punkty Konsultacyjne pomocy psychologiczno–pedagogicznej oraz doradztwa zawodowego dla uczniów i rodziców.


Uczniowie klasy 3d o profilu społecznym stanęli 13 października przed sądem! Wszystko dlatego, że sędzia Dominik Bogacz zgodził się na nasze odwiedziny w tej instytucji.

 

Szkoła to przede wszystkim uczniowie i nauczyciele oraz wspierający nas i współpracujący rodzice i opiekunowie uczniów. Jednak jak każda inna placówka oświatowa nasze liceum nie istnieje w próżni. Wiedzę i umiejętności nasi uczniowie nabywają nie tylko w szkolnych salach.

Angażujemy się w wiele akcji, kampanii, eventów. Bierzemy udział w wielu wykładach i prelekcjach organizowanych przez liczne instytucje i organizacje. Staramy się również dawać coś od siebie by wzbogacić funkcjonowanie naszej lokalnej społeczności i naszego miasta.

Instytucje, z którymi współpracuje nasza szkoła:

  • Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych – Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1
  • Centrum informacji Zawodowej – Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie
  • Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna
  • Straż Miejska
  • Komisariat Policji IV w Częstochowie
  • Częstochowskie Centrum Interwencji Kryzysowej
  • Sąd Rejonowy.

 

Informacja dotycząca Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022 realizowanego w 2021 roku

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie