Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

samorzaduczniowski001.jpg

Samorząd Uczniowski to jeden z organów szkoły, który reprezentuje społeczność uczniowską i ma wpływ na podejmowane decyzje w sprawach szkoły. Członkowie samorządu występują w imieniu uczniów, reprezentują ich na forum szkoły i wspierają w rozwiązywaniu problemów. Są ich głosem w relacjach z gronem pedagogicznym, dyrekcją czy organem prowadzącym szkołę. To organizacja, której istnienie gwarantuje Ustawa o systemie oświaty, dająca uczniom prawo do współdecydowania o życiu szkoły.

Zarząd Samorządu Uczniowskiego i powierzone im funkcje na rok 2024:

1. Bartosz Szmigiel - przewodniczący SU
2. Aleksandra Kołodziejczyk – zastępczyni przewodniczącego SU
3. Bartosz Pacuda  - zastępca przewodniczącego SU
4. Marcel Mrożek - członek
5. Paulina Gondro – członek
6. Sandra Kisielewska - członek
7. Maja Mazurkiewicz - rzecznik praw ucznia

 Słowo od Samorządu Uczniowskiego: 

Przede wszystkim tworzymy zgrany zespół, grupę osób bardzo różnych, ale chętnych do działania na rzecz szkoły. Jesteśmy ambitni, kreatywni, pomysłowi oraz pomocni. Mamy zapał i motywację, by urozmaicać naszą szkolną codzienność, realizując różne cele i zadania. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, nie boimy się wyzwań! Wspierają nas opiekunowie:  p. Sylwia Ciężkowska, p. Żaneta Soduła i p. Krzysztof Łudzik i p. Radosław Budzynowski.

A o to, co każdy z nas ma o sobie do powiedzenia:

Hej! Jestem Bartek z klasy biologicznej, czyli 3e. Mam 18 lat a moją pasją jest straż pożarna. Jestem osobą bardzo towarzyską, otwartą i pomysłową. W samorządzie naszego liceum jestem po raz drugi i jeszcze przed wyborami podejmowałem dużo działań na rzecz szkoły. Swój przyszły zawód chcę wiązać ze swoim hobby. A moim zadaniem na ten rok jest ulepszyć atmosferę oraz czas spędzony w naszej szkole.

Hej! Jestem Ola, mam 17 lat i chodzę do klasy 3e. Uczęszczam do klasy z rozszerzoną biologią, chemią i matematyką. W samorządzie jestem po raz pierwszy, lubię robić coś dla uczniów naszej szkoły.

Cześć, jestem Bartek Pacuda, chodzę do 2g i jestem w samorządzie uczniowskim drugą kadencję. Mam głowę pełną pomysłów i chciałbym dołożyć swoją cegiełkę przy organizowaniu różnych wydarzeń szkolnych. Przyjazna atmosfera w szkole i dobry klimat zżytej społeczności są bardzo ważne. Wraz z samorządem będę Waszym bezpośrednim wsparciem, gdy będziecie takiego potrzebować, to Wam umożliwmy decydowanie o formach aktywności, które będą miały miejsce w szkole. Pamiętajcie, że to od Was zależy, jak ostatecznie będzie wszystko wyglądało, postarajcie się być dobrzy i każdego dnia wychodząc ze szkoły zostawiać ją lepszym miejscem😉

Hej, nazywam się Marcel Kicia Mrożek i od niedawna jestem członkiem samorządu szkolnego. Jestem osobą, która łatwo potrafi nawiązywać kontakt z ludźmi, potrafię być motywujący i kreatywny. Aktywnie udzielam się na rzecz szkoły, jestem bardzo zaangażowany. Nie mam też problemu z pracą w zespole. Umiem mówić płynnie po angielsku oraz jestem odporny na stres. Jestem osobą z pozytywnym podejściem i dążę do realizacji celu. Dziękuję wszystkim, za poświęcony mi czas.

Hej! Nazywam się Paulina, chodzę do klasy 2e (profil psychologiczny). Jestem optymistką otwartą na nowe doświadczenia. Lubię śpiewać, grać na pianinie, czytać książki i gotować.

Cześć, cześć! Nazywam się Sandra, chodzę do klasy 2E (jest to klasa psychologiczna, z rozszerzeniem z wosu, polskiego i biologii). Nie jestem najbardziej otwartą na świecie osobą, ale jestem całkiem przyjazna, pozytywna i zawsze staram się pomóc, a zwłaszcza wtedy, kiedy mam sprzyjające ku temu możliwości. Lubię uczyć się nowych rzeczy, biegać, słuchać najróżniejszych gatunków muzyki, czytać i pisać. Miłego dnia!

Hej! Mam na imię Maja, chodzę do klasy 2E (psychologicznej) i jestem nowym rzecznikiem praw ucznia. Uwielbiam czytać książki, oglądać filmy (szczególnie klasykę) i spędzać czas na świeżym powietrzu. W wolnym czasie próbuję też swoich sił zajmując się różnego rodzaju rękodziełem (haft jest, jak na razie, po szydełku, moim ulubieńcem). Jeśli macie jakiś problem śmiało możecie podejść do mnie na korytarzu albo napisać, a ja, jeśli tylko będę mogła, bardzo chętnie wam pomogę!

 

 

Opis alternatywny:
1. Bartosz Pacud
2. Bartosz Szmigiel
3. Maja Mazurkiewicz
4. Marcel Mrożek
5. Ola Kołodziejczyk
6. Paulina Gondro
7. Sandra Kisielewska

 

21 marca z okazji Dnia Wiosny i jednocześnie Dnia Samorządności klasa 3g ogłasza listę następujących zadań:

Dzień Dziecka to okazja do świętowania nie tylko dla tych najmłodszych, ale również nieco starszych. Każdy z nas liczy na prezent, który wywołuje uśmiech na twarzy i wielką radość. W tym uroczystym dniu Samorząd Uczniowski postanowił sprawić choć trochę przyjemności tym, którzy na co dzień jej nie zaznają.

Zobacz zdjęcia!!!

samorzaduczniowski001

Dnia 4 marca 2022r. odbyły się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza wybory do Samorządu Uczniowskiego i na stanowisko Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia.

zyczenia_su.png

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


logo small


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

logoSpellMaster


Zlote Szkoly Logo 1080x1080


PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 DP


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


Logo konkursMickiewicz


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie