Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

 

Samorząd Uczniowski to jeden z organów szkoły, który reprezentuje społeczność uczniowską i ma wpływ na podejmowane decyzje w sprawach szkoły. Członkowie samorządu występują w imieniu uczniów, reprezentują ich na forum szkoły i wspierają w rozwiązywaniu problemów. Są ich głosem w relacjach z gronem pedagogicznym, dyrekcją czy organem prowadzącym szkołę. To organizacja, której istnienie gwarantuje Ustawa o systemie oświaty, dająca uczniom prawo do współdecydowania o życiu szkoły. Członków SU, opiekunów i rzecznika praw ucznia wybiera się w demokratycznych szkolnych wyborach.
Zarząd Samorządu Uczniowskiego i powierzone im funkcje na rok 2023:

1. Bartosz Szmigiel - Przewodniczący SU
2. Judyta Żurek – zastępczyni przewodniczącego SU
3. Małgorzata Skalik - Członek
4. Nadia Katowska - Członek
5. Wiktor Chachulski – Członek
6. Maja Mazurkiewicz - Rzecznik Praw Ucznia

Słowo od Samorządu Uczniowskiego:
Przede wszystkim tworzymy zgrany zespół, grupę osób o bardzo różnych, ale chętnych do działania na rzecz szkoły. Jesteśmy ambitni, kreatywni, pomysłowi oraz pomocni. Mamy zapał i motywację, by urozmaicać naszą szkolną codzienność, realizując różne cele i zadania. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, nie boimy się wyzwań! Mamy zapał i jeszcze nam się chce. Wspierają nas opiekunowie: p. Sylwia Ciężkowska, p. Żaneta Soduła i p. Krzysztof Łudzik i p. Radosław Budzynowski.

A o to, co każdy z nas ma o sobie do powiedzenia:

Hej! Jestem Bartek z klasy biologicznej, czyli 2e. Mam 17 lat a moją pasją jest straż pożarna. Jestem osobą bardzo towarzyską, otwartą i pomysłową. W samorządzie naszego liceum jestem po raz pierwszy, lecz jeszcze przed wyborami podejmowałem dużo działań na rzecz szkoły. Swój przyszły zawód chcę wiązać ze swoim Hobby. A moim zadaniem na ten rok jest ulepszyć atmosferę oraz czas spędzony w naszej szkole.

Hejka! Jestem Judyta, mam 17 lat i jestem z klasy 3e. Możliwe, że mnie pamiętacie, ponieważ jestem w samorządzie już drugi rok. Lubię sobie czasem coś upiec i porysować. Pozdrawiam i miłego dnia życzę!

Cześć! Jestem Gosia i uczęszczam do klasy 3e. Uczę się w klasie z rozszerzonym polskim, angielskim i WOS-em. Poza szkołą trochę jeżdżę na deskorolce i cykam fotki. W SU jestem już drugą kadencję, lubię robić coś dla innych. Pozdrawiam cieplutko.

Hej, jestem Nadia. Możecie mnie kojarzyć, ponieważ już drugi rok jestem w Samorządzie Uczniowskim. Chodzę do klasy biologicznej. Swój wolny czas spędzam z książkami oraz w stajni. Od kilku lat jestem również wolontariuszką w naszym częstochowskim schronisku dla psów i kotów i aktywnie z nim współpracuję. Jestem szczerą oraz otwartą osobą. Z wielką chęcią działam na rzecz naszej szkoły.

Cześć, jestem Bartek Pacuda, chodzę do 1g i jestem jednym z przedstawicieli samorządu uczniowskiego w naszej szkole. Mam głowę pełną pomysłów, które mogą urozmaicić naszą szkolną codzienność, a moim głównym celem jest prowadzenie pro-uczniowskiego konta szkoły na tik toku. Chciałbym dołożyć swoją cegiełkę przy organizowaniu różnych wydarzeń szkolnych, dbać o miłą i przyjazną atmosferę, a nawet klimat zżytej i rodzinnej społeczności. Wraz z samorządem będę Waszym bezpośrednim wsparciem, gdy będziecie takiego potrzebować, to Wam umożliwmy decydowanie o formach aktywności, które będą miały miejsce w szkole. Pamiętajcie, że to od Was zależy, jak ostatecznie będzie wszystko wyglądało, postarajcie się być dobrzy i każdego dnia wychodząc ze szkoły zostawiać ją lepszym miejscem😉

Hej, jestem Wiktor, chodzę do klasy 3e z profilem filmowym. Interesuję się sportem i muzyką, jestem energiczny i zawsze pozytywny😊

 

 

 

21 marca z okazji Dnia Wiosny i jednocześnie Dnia Samorządności klasa 3g ogłasza listę następujących zadań:

Dzień Dziecka to okazja do świętowania nie tylko dla tych najmłodszych, ale również nieco starszych. Każdy z nas liczy na prezent, który wywołuje uśmiech na twarzy i wielką radość. W tym uroczystym dniu Samorząd Uczniowski postanowił sprawić choć trochę przyjemności tym, którzy na co dzień jej nie zaznają.

Zobacz zdjęcia!!!

samorzaduczniowski001

Dnia 4 marca 2022r. odbyły się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza wybory do Samorządu Uczniowskiego i na stanowisko Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia.

zyczenia_su.png

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


logo small


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

logoSpellMaster

 


PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 DP


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


Logo konkursMickiewicz


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie