Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

 

Samorząd Uczniowski to jeden z organów szkoły, który reprezentuje społeczność uczniowską i ma wpływ na podejmowane decyzje w sprawach szkoły. Członkowie samorządu występują w imieniu uczniów, reprezentują ich na forum szkoły i wspierają w rozwiązywaniu problemów. Są ich głosem w relacjach z gronem pedagogicznym, dyrekcją czy organem prowadzącym szkołę. To organizacja, której istnienie gwarantuje Ustawa o systemie oświaty, dająca uczniom prawo do współdecydowania o życiu szkoły. Członków SU, opiekunów i rzecznika praw ucznia wybiera się w demokratycznych szkolnych wyborach.
Zarząd Samorządu Uczniowskiego i powierzone im funkcje na rok 2023:

1. Bartosz Szmigiel - Przewodniczący SU
2. Judyta Żurek – zastępczyni przewodniczącego SU
3. Małgorzata Skalik - Członek
4. Nadia Katowska - Członek
5. Wiktor Chachulski – Członek
6. Mateusz Mróz - Rzecznik Praw Ucznia

Słowo od Samorządu Uczniowskiego:
Przede wszystkim tworzymy zgrany zespół, grupę osób o bardzo różnych, ale chętnych do działania na rzecz szkoły. Jesteśmy ambitni, kreatywni, pomysłowi oraz pomocni. Mamy zapał i motywację, by urozmaicać naszą szkolną codzienność, realizując różne cele i zadania. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, nie boimy się wyzwań! Mamy zapał i jeszcze nam się chce. Wspierają nas opiekunowie: p. Sylwia Ciężkowska, p. Żaneta Soduła i p. Krzysztof Łudzik i p. Radosław Budzynowski.

A o to, co każdy z nas ma o sobie do powiedzenia:

Hej! Jestem Bartek z klasy biologicznej, czyli 2e. Mam 17 lat a moją pasją jest straż pożarna. Jestem osobą bardzo towarzyską, otwartą i pomysłową. W samorządzie naszego liceum jestem po raz pierwszy, lecz jeszcze przed wyborami podejmowałem dużo działań na rzecz szkoły. Swój przyszły zawód chcę wiązać ze swoim Hobby. A moim zadaniem na ten rok jest ulepszyć atmosferę oraz czas spędzony w naszej szkole.

Hejka! Jestem Judyta, mam 17 lat i jestem z klasy 3e. Możliwe, że mnie pamiętacie, ponieważ jestem w samorządzie już drugi rok. Lubię sobie czasem coś upiec i porysować. Pozdrawiam i miłego dnia życzę!

Cześć! Jestem Gosia i uczęszczam do klasy 3e. Uczę się w klasie z rozszerzonym polskim, angielskim i WOS-em. Poza szkołą trochę jeżdżę na deskorolce i cykam fotki. W SU jestem już drugą kadencję, lubię robić coś dla innych. Pozdrawiam cieplutko.

Hej, jestem Nadia. Możecie mnie kojarzyć, ponieważ już drugi rok jestem w Samorządzie Uczniowskim. Chodzę do klasy biologicznej. Swój wolny czas spędzam z książkami oraz w stajni. Od kilku lat jestem również wolontariuszką w naszym częstochowskim schronisku dla psów i kotów i aktywnie z nim współpracuję. Jestem szczerą oraz otwartą osobą. Z wielką chęcią działam na rzecz naszej szkoły.

Cześć, jestem Bartek Pacuda, chodzę do 1g i jestem jednym z przedstawicieli samorządu uczniowskiego w naszej szkole. Mam głowę pełną pomysłów, które mogą urozmaicić naszą szkolną codzienność, a moim głównym celem jest prowadzenie pro-uczniowskiego konta szkoły na tik toku. Chciałbym dołożyć swoją cegiełkę przy organizowaniu różnych wydarzeń szkolnych, dbać o miłą i przyjazną atmosferę, a nawet klimat zżytej i rodzinnej społeczności. Wraz z samorządem będę Waszym bezpośrednim wsparciem, gdy będziecie takiego potrzebować, to Wam umożliwmy decydowanie o formach aktywności, które będą miały miejsce w szkole. Pamiętajcie, że to od Was zależy, jak ostatecznie będzie wszystko wyglądało, postarajcie się być dobrzy i każdego dnia wychodząc ze szkoły zostawiać ją lepszym miejscem😉

Hej, jestem Wiktor, chodzę do klasy 3e z profilem filmowym. Interesuję się sportem i muzyką, jestem energiczny i zawsze pozytywny😊

 

 

 

21 marca z okazji Dnia Wiosny i jednocześnie Dnia Samorządności klasa 3g ogłasza listę następujących zadań:

Dzień Dziecka to okazja do świętowania nie tylko dla tych najmłodszych, ale również nieco starszych. Każdy z nas liczy na prezent, który wywołuje uśmiech na twarzy i wielką radość. W tym uroczystym dniu Samorząd Uczniowski postanowił sprawić choć trochę przyjemności tym, którzy na co dzień jej nie zaznają.

Zobacz zdjęcia!!!

samorzaduczniowski001

Dnia 4 marca 2022r. odbyły się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza wybory do Samorządu Uczniowskiego i na stanowisko Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia.

zyczenia_su.png

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie