Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

                      

 

Bezinteresowna pomoc, ciepłe i otwarte serca, masa pozytywnej energii oraz zapał do działania, to tylko niektóre z cech zespołu wolontariuszy z naszej szkoły, którzy pod kierunkiem p. mgr Doroty Magacz, p. mgr Iwony Karlak i p. mgr Beaty Wołowiec swój wolny czas poświęcają na pomoc innym.

Formy naszej aktywności:

Fundacja "Oczami Brata"
Już od 4 lat współdziałamy z tą instytucją, szkoląc uczniów i organizując warsztaty w ramach projektu "Akademia Wolontariatu". W tym roku przystąpiliśmy do projektu "Korpus Solidarności" - "Razem budujemy klimat naszego miasta". Corocznie młodzież działająca w Wolontariacie bierze udział w Grze Miejskiej. W 2019 roku jej tematyka dotyczyła Unii Europejskiej. Nasze działania polegały na pomocy w organizacji przedsięwzięcia, opiece i obsłudze poszczególnych etapów gry. Ponadto, co roku, pomagamy podczas Przeglądu Teatralno - Muzycznego Osób z Niepełnosprawnością "Maskarada". Dzięki szeroko rozumianej współpracy podjęliśmy się organizacji pikniku integracyjnego dla społeczności lokalnej. Przybyłym gościom oprócz wspólnej zabawy i poczęstunku zaprezentowaliśmy konkursy, quizy, koło fortuny, escape room. W trakcie imprezy kwestowaliśmy na rzecz schroniska dla zwierząt przy ulicy Gilowej w Częstochowie. Cyklicznie, bo każdego roku nasze Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczy w Gali "Barwy Wolontariatu" w Filharmonii Częstochowskiej. W 2019 roku zostaliśmy nominowani w kategorii Wolontariat grupowy, a w 2018 roku zdobyliśmy nagrodę w tej kategorii. Nasz trud i praca zostały docenione i wzięliśmy udział w V Gali Fundacji "Oczami Brata" w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Realizujemy się także podczas zbiórek żywności w markecie Lidl. Wolontariusze naszego liceum wraz z osobami niepełnosprawnymi zdobywali Złotą Górę, realizując projekt Częstochowski Everest.

 

Image


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” -
Jan Paweł II.

Motto Jana Pawła II już od dawna przyświeca naszym uczniom, którzy na co dzień niósł pomoc osobom potrzebującym. Różnorodna działalność charytatywna, w którą zaangażowało się wielu uczniów, prowadzona jest w naszej szkole z dużym powodzeniem. Szkoła to przecież nie tylko miejsce, gdzie uczymy się polskiej mowy, historii czy geografii. To także miejsce, gdzie uwrażliwiamy młodzież na potrzeby innych. O tym, jak wygląda współpraca naszej szkoły z częstochowskimi instytucjami, przeczytać można w zakladce: WOLONTARIAT.

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pedagoga dr Melanii Orzechowskiej współpracują już od wielu lat z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Stowarzyszenie jest kontynuatorem działalności założonego w roku 1963 Komitetu Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci oraz kół terenowych, przemianowanego od 1984 roku na Krajowy Komitet Pomocy Osobom z Upośledzeniem Umysłowym. Współpraca polega na wspomaganiu akcji charytatywnych, zbiórek publicznych oraz świątecznych zbiórek żywności. Celem akcji jest zbieranie pieniędzy i produktów, które są przekazane organizacjom pozarządowym zajmującym się pomocą osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wolontariuszy z naszej szkoły udaje się wspomagać statutową działalność placówki.

Już dziewiąty raz społeczność szkolna V LO zaangażowała się w świąteczną pomoc rodzinie w ramach ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". To działanie "Stowarzyszenia Wiosna" opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich sytuacji.

Zobacz zdjęcia!!!

Jak co roku 2 czerwca w V Liceum Ogólnokształcącym obchodzimy Dzień Pierwszej Pomocy dla Zwierząt Dzikich i Domowych. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z grupą wolontariuszy zorganizował zbiórkę pieniędzy na lokalne Schronisko dla Zwierząt Bezdomnych w Częstochowie.

Zobacz zdjęcia!!!

Dobrostanu Zwierząt, Pies, Zablokowany

Wiosna to miesiąc, w którym przyroda budzi się do życia. Coraz cieplejsze dni zachęcają do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym? 19 maja uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Częstochowie rozpoczęli szkolenie na wolontariusza w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej w Częstochowie.

Zobacz zdjęcia!!!

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


logo small


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

logoSpellMaster


Zlote Szkoly Logo 1080x1080


PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 DP


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


Logo konkursMickiewicz


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Korzystając z niego wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie