Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Nasza szkoła jest placówką, której strona internetowa jest zgodna z Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (tj. Dz. U z 2019 r., poz. 848).

V LO im. A. Mickiewicza włączyło się do społeczności e-Twinning, czyli szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. W grudniu 2019 roku nasza szkoła przystąpiła po raz pierwszy w ramach programu e-Twinning do realizacji projektu pt. "Multilingual dictionary - Hiver, Invierno, Winter".

Projekt realizowany był online ze szkołami z województwa śląskiego - LO im. R. Traugutta w Częstochowie, IV LO im. M. Kopernika w Rybniku oraz Technikum Teb Edukacja w Gliwicach. Uczniowie poprzez tworzenie wielojęzycznego słownika zimowych pojęć, poznawali zwyczaje i tradycje świąteczne Niemiec, Hiszpanii i Francji.

Nasza szkoła jest otwarta na realizację kolejnych projektów edukacyjnych, w tym projektów międzynarodowych. Podejmujemy starania, aby nawiązać współpracę online z partnerami z zagranicy, ponieważ program e-Twinning to nowoczesne technologie wkomponowane w proces nauczania, wspierające realizacje podstawy programowej w nowoczesny i innowacyjny sposób.

 

mgr Marzena Duchnik

 Facet, Kobieta, Znak Zapytania, Problemy

05.10.2021 czternastoosobowa grupa uczniów V LO rozpoczęła realizację projektu pt. "Español alrededor" w ramach programu eTwinning. Naszymi partnerami w projekcie jest szkoła z Niemiec (Berufliche Oberschule z  Fürth), z którą utworzyliśmy i zaplanowaliśmy projekt. W listopadzie do projektu przyłączyła się szkoła z Belgii ( Braine - Le Comte , Institut Notre- Dame de Bonne). Ogółem w projekcie  uczestniczy trzech nauczycieli i 46 uczniów.

logoetwinning.jpg

Uczniowie klasy 1h wraz z p. Małgorzatą Czech zakończyli działania w ramach międzynarodowego projektu eTwinning „Verschieden, aber doch gemeinsam!” realizowanego wspólnie ze szkołami partnerskimi w Austrii, Chorwacji, Grecji i Turcji. Celem projektu było nawiązanie współpracy międzyszkolnej, poznanie innych kultur europejskich, kreatywne wyrażanie siebie i inne działania pozwalające poszerzyć znajomość języka niemieckiego.

Zobacz zdjęcia!!!

 

Z przyjemnością zawiadamiam, że tegoroczny projekt eTwinning „Das andere ICH” – „To inne JA” realizowany z klasą 2f, pod kierunkiem mgr Małgorzaty Czech wraz ze szkołami partnerskimi - Eksperymentalnym Gimnazjum przy Uniwersytecie Macedońskim w Salonikach oraz Liceum Anatolijskim Göztepe İhsan Kurşunoğlu w Stambule przeszedł weryfikację w Krajowym Biurze eTwinning i uzyskał Krajową Odznakę Jakości.

Zobacz zdjęcia!!!

 

Uczniowie klasy 2f (grupa NIEM_2) pod kierunkiem mgr Małgorzaty Czech realizowali w roku szkolnym 2021/2022 projekt edukacyjny eTwinning wraz ze szkołami partnerskimi w Grecji (Eksperymentalne Gimnazjum przy Uniwersytecie Macedońskim w Salonikach oraz Turcji (Liceum Anatolijskie Göztepe  İhsan Kurşunoğlu w Stambule). Językiem roboczym projektu był język niemiecki.

Zobacz zdjęcia!!!

   

Partnerzy  

brazowa tarcza

Brązowa szkoła


logo small


 

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


 

logoSpellMaster


Zlote Szkoly Logo 1080x1080


PODATEKmicek

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 DP


 

ujd small

 


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


Logo konkursMickiewicz


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie