Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Nasza szkoła jest placówką, której strona internetowa jest zgodna z Ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (tj. Dz. U z 2019 r., poz. 848).

Ochrona własności intelektualnej – to temat bliski społeczności szkolnej V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Pierwsze zainteresowania odwołują się do roku 2010, czyli od współpracy V LO z Fundacją im. Augustina-Jeana Fresnela, nad realizacją projektu OWI+ realizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projekt ten dotyczył propagowania uczciwości w nauce wśród uczniów szkół średnich oraz zagadnień związanych z plagiatowaniem prac maturalnych, prac semestralnych, prac domowych itp. Obecnie, jako jedna z nielicznych szkół w Polsce realizujemy, we współpracy z Urzędem Patentowym RP, projekt "Własność intelektualna w Twojej szkole". Podjęte przez nas działania w ramach grupy online "KLUB KUSA" oraz zajęć bibliotecznych w szkole i prowadzonych na terenie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN "WOM" w Częstochowie (Prawo autorskie w domu i w szkole) bezpiecznie wzmacniają naszą kreatywność, zwłaszcza kiedy pracując w sieci wykorzystujemy różne narzędzia i zasoby interaktywne. Szukamy, wykorzystujemy, tworzymy mądrze. Uczymy się chronić interesy różnych twórców oraz swoje. To jest znakomita lekcja dla naszej świadomej odpowiedzialności.

Zobacz zdjęcia!!!

projekt_edukacyjny_grafika_-_zielone_tło.png

W czwartek 2 grudnia na drugiej godzinie lekcyjnej w sali 16 odbył się szkolny Konkurs WIEDZY O OCHRONIE WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ.

W konkursie udział wzięły dwuosobowe zespoły z klas V LO, zespoły, których zadaniem było jak najpoprawniej rozwiązać quiz na platformie Quizizz.

Zobacz zdjęcie!!!


9 czerwca 2021 roku, uczniowie klasy 2i wzięli udział w ostatnim przed wakacjami wydarzeniu w ramach projektu "Własność intelektualna w Twojej szkole", które organizuje Urząd Patentowy RP wspólnie z Fundacją Zaawansowanych Technologii, pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

2017_Tarcza.png      projekt_edukacyjny_grafika_-_zielone_tło.png     Logo_UPRP.png

Zapraszamy uczniów V LO do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O OCHRONIE WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

Idea konkursu wpisuje się kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022, a w szczególności podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów oraz działania wychowawcze szkoły, wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych, wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro oraz kształtowanie właściwych postaw.


28 maja 2020 roku odbył się kolejny webinar zorganizowany przez Urząd Patentowy w ramach projektu „Ochrona Własności Intelektualnej”. Po tematach: „Jesteś zwycięzcą! No dobrze i co dalej?” oraz „Bądź iPRO - Jak korzystać z zasobów Internetu z poszanowaniem praw własności intelektualnej”- nadszedł czas na spotkanie z młodym wynalazcą: Filipem Wylęgałą oraz, autorami komiksu – niespodzianki, panem Piotrem Brylskim oraz panią Agatą Juskowiak. Spotkanie w sposób profesjonalny i czarujący poprowadził pan Radosław Pleskot. Wydarzenie otworzył pan Piotr Zakrzewski, Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego RP.

Jednak co do Filipa... ten wyjątkowy człowiek w sposób szczególny może zmotywować niejednego ucznia do cięższej pracy, dlatego na początek skupmy się na jego osobie.

   
   

Gościmy  

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

   

Partnerzy  

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


AMickiewiczProcent

 


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


POLITYKA

PRYWATNOŚCI


 MIĘDZYWOJEWÓDZKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikSP

DLA UCZNIÓW

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

„MŁODY CHEMIK”

 


 ico covid19


OGÓLNOPOLSKI

TURNIEJ CHEMICZNY

logo MłodyChemikPonad

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ

PONADPODSTAWOWYCH


vulcan 1


wielcy polacy slogo

Konkurs

Wielcy Polacy na Kresach


male ojczyzny slogo

Konkurs

Małe ojczyzny -

nasza tożsamość


Interpretacja utworu slogo

Konkurs

Twoja interpretacja

utworu literackiego


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


wspolnota slogo


 zoom n m logo

 


mat obiektyw2021


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo Check your English


Logo UPRP small


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie