Kino, to magia nie tylko obrazu na ekranie, ale także sali, w której wspólnie z innymi osobami przeżywamy radości, smutki, wzruszenia, czy przygody. Nie zastąpi tego nawet najdoskonalszy sprzęt domowy. Dlatego przed dwoma laty postanowiliśmy stworzyć w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza własne, prawdziwe kino. Takie z fotelami, ekranem i zaciemnioną salą.

Na początek znaleźliśmy wolną salę i odkupiliśmy fotele z modernizowanej auli Raciborskiego Domu Kultury. Powstał zalążek naszego kina, które tak spodobało się władzom samorządowym, że pomysł wsparł finansowo Urząd Miasta Częstochowy. Ufundowano wyposażenie, które spełnia wymogi filmoznawców. Mając kino postanowiliśmy uruchomić specjalność filmoznawczą dla młodzieży kochającej kino i pragnącej swoją przyszłość związać z zawodami, którym patronuje X Muza. Naszym pomysłem zaraziliśmy władze Uniwersytetu im. Jana Długosza, które postanowiły wesprzeć nas swoją kadrą naukową i zaproponowały wspólne warsztaty. Pierwsze trzy klasy filmoznawcze rozpoczęły naukę w Mickiewiczu w roku szkolnym 2019/2020.

Ten pierwszy rok naszej wspólnej pracy przyniósł już pierwsze owoce a unikatowy projekt filmowy został zauważony i wysoko oceniony przez media…

Nie gwarantujemy nikomu, że zostanie popularnym aktorem, reżyserem, czy krytykiem filmowym. Nasze zajęcia z pewnością jednak przybliżą każdego zainteresowanego filmem do odniesienia takiego sukcesu. Oczywiście potrzebna jest pasja, którą rozwijamy i praca, czyli chęć współtworzenia naszego filmowego zespołu. Za nami pierwsze samodzielne próby reżyserskie i aktorskie. Marzymy o udziale w amatorskich festiwalach, a być może sami stworzymy takie współzawodnictwo. Na razie próbujemy swoich sił na Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Marzymy o stworzeniu własnego studia filmowego i szkolnej telewizji z prawdziwego zdarzenia.

   

Gościmy  

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

   

Partnerzy  

godlo polski


Biuletyn Informacji Publicznej

bip


DEKLARACJA

DOSTĘPNOŚCI


vulcan 1


LOGO V LO im. A. Mickiewicza

Tarcza


ikona Biblioteka


MickArt


https://www.vmickiewicz.pl/images/stories/Spelling-Quiz_logo_sm_2020.png


kon2019rita


smartcookie101


Logo UPRP small


bartrog logo


wst


LogoWilno

Szkoła Partnerska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Projekt polsko-grecki PO WERProgram Operacyjny

Wiedza Edukacja Rozwój

2014-2020 (PO WER)


facebook


instagram


Snap


Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

epuap


 logo cke

Matura


Współpracujemy z

zycieczestochowy


 Urząd Miasta Częstochowy

urzadczestochowa


 Bursa Miejska w Częstochowie

bursamiejska


 

 doradztwo


 Teatr im. Adama Mickiewicza

teatrimmickiewicza


 Pomoc psychologiczna

zespolporadni

 

   
© V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Logowanie