Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Image W środę (02.04) na 2 i 3 godzinie lekcyjnej na sali gimnastycznej V Liceum Ogólnokształcącego odbył się finałowy mecz o Mistrzostwo Szkoły w piłce siatkowej chłopców. Rywalizowały ze sobą klasy IE i IIE. Starsi koledzy mimo, iż dzielnie walczyli, nie podołali wymagającemu przeciwnikowi jakim bez wątpienia była zgrana i utalentowana drużyna mgr Krzysztofa Łudzika.

Zdjęcia już dostępne na naszym portalu!!!

Pierwszy set zdecydowanymi akcjami rozpoczęli uczniowie IIE, którzy od początku wypracowali sobie kilku punktową przewagę. Młodsi koledzy pomimo wielkiej determinacji nie zdołali odrobić straty i musieli przełknąć gorycz porażki, jak się okazało po raz ostatni. Później IE przystąpiła do mocnego ataku, a ryzykowne zagrania Mariusza Okraski czy kapitana drużyny Piotra Przybyła opłaciły się i dwa kolejne sety zakończyły się zwycięstwem klasy IE - 26:24.

O triumfie pierwszoklasistów zdecydował czwarty set, w którym oba zespoły prezentowały wysoki poziom. Podopieczni mgr Anny Kowalskiej po ambitnej walce przegrali do 23 i tym samym musieli uznać wyższość swoich rywali. Wynik całego spotkania to 3:1 (19:25, 26:24, 26:24, 25:23). Tuż po pojedynku zwycięzcy odebrali gratulacje od dyrektora naszego liceum mgr Andrzeja Rydza a zwycięzcy z klasy IE od swojego wychowawcy - mgr Krzysztofa Łudzika.

Należy wyróżnić postawę kibiców obu klas, a w szczególności klasy IE. Tych drugich głośnym dopingiem wspomagali również uczniowie IIIG i IIIC. Młodsi koledzy w podziękowaniu zagrzewali do walki klasę IIIG w pojedynku o trzecie miejsce.

W zwycięskim składzie znaleźli się: Piotr Przybył (kapitan), Mariusz Okraska, Adrian Janoszek, Marcin Pawlak, Paweł Ujma oraz Ernest Iwan. Spotkanie sędziował mgr Rafał Znojkiewicz.

Zwycięzcom gratulujemy Mistrzostwa Szkoły, a drugiej drużynie naszego liceum dziękujemy za ambitną walkę do końca.

{jgxgal folder:=[images/stories/meczfinalowy] title:=[Mecz fina?owy w pi?k? siatkow? ch?opców klasa IE-IIE] cols:=[3]}